Kommentaar

Seisukoht | Elav eeskuju 

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 15. aprill 2019, 17:23
Foto: MATI HIIS
Vananemine tundub mulle kohutav paratamatus, mis tekitab halbu mõtteid. Iga uut kümnendit alustades taban ennast mõttelt, et see eluetapp võib kujuneda eelmisest kehvemaks.

Peaaegu 30 aastat spordiajakirjaniku kurnavat tööd on ajust nagu liivapaberiga üle käinud. Ikka ja jälle küsin endalt: kuidas edasi? Pahatihti vastan maameheliku otsekohesusega: ring on täis!

Kuid kõige kehvematel päevadel kangastub mu silme ette lugupeetud kolleeg, Eesti vanim spordiajakirjanik Erlend Teemägi, kes tähistas äsja 90. sünnipäeva ja jätkab igiliikurina.

Tunnen teda juba 35 aastat. Käisin teismelise noorukina ajakirja Kehakultuur toimetuses ja laenasin temalt statistikaraamatuid. Meie põgusad vestlused innustasid mind astuma spordiajakirjaniku okkalisele teele.

Oleme täiesti erinevad inimesed: mina kui ägedalt lõõmav tuleleek ja tema kui vaikselt voolav vesi. Tuleleek ühel päeval lihtsalt kustub, aga rahulikult voolav vesi uuristab kivissegi augu.

Küllap on Erlendi produktiivne tegevus paljudele noortele (spordi)ajakirjanikele eeskujuks. Talvel oli ta kohal kõigil olulistel kergejõustikuvõistlustel ja ilmselt ootab juba huviga suvist hooaega.

Aitäh, Erlend, et oled meie ühisel mängumaal säranud! Sinu tegutsemislust aitab mul raskel ajal halbu mõtteid peast tõrjuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee