Krimi

ERAKORDNE EBAÕNN: Tartu noormehed leidsid kossuplatsilt rahakoti, kuid leiurõõmu asemel tuli kohtuskäik (47)

Ohtuleht.ee, 15. aprill 2019, 15:30
ÕHINAS RAHALEIDJAD: Turul selgus, et leitud raha pole sugugi päris. Foto on illustratiivneFoto: Teet Malsroos
Lugu muudetud 22. aprillil 2019. aastal vastavalt Õhtulehele laekunud avaldusele ja Õhtulehe reeglistikule.

Maast raha leidmine on ikka õnnelik juhtum. Märtsis sai Tartu maakohtus lahenduse kahe aasta tagune juhtum, kus leidjaid tabas erakordne ebaõnn.

Neli Tartu noormeest leidsid 2017. aasta märtsis Ristikheina lasteaia juures asuvalt korvpalliplatsilt rahakoti, mis sisaldas viis 50eurost. Noormehed jagasid raha kohe vennalikult ära – üks noormees sai kaks kupüüri ehk 100 eurot, ülejäänud said 50 eurot igaüks.

Seltskonnas olnud 18aastane N. läks endale antud 50 eurot kohe laiaks lööma – ostis Tartu Sepa turult kuus paari sokke. Siin selgus kogu leiu konks – terve rahakotitäis viiekümneseid polnud väärt suurt midagi, sest tegu oli valerahaga. Leiuinnus noored ei saanud sellest esimese hooga muidugi aru.

Noormehed said süüdistuse hirmsana kõlavas kuritöös: "Sellise tegevusega pani N. toime kõlbmatu katse pöörata grupis faktiliselt endale kuuluvaks võõrast vara, s.o viis 50eurost rahatähte, mis olid võltsitud ja seetõttu käibes kõlbmatud."

Tegelikult oleks pidanud leitud rahakoti viima politseisse. Ilmselt oleks kõik lõppenud ilma probleemideta, kui raha oleks päris olnud ja N. poleks valerahaga sisse kukkunud.

Kohtuasi lõppes kaks aastat pärast õnnetut rahakotileidu. Kohus oli leebe ja mõistis N. küll süüdi, kuid allutas teda kõigest üheksaks kuuks käitumiskontrollile ehk noormees peab regulaarselt külastama kriminaalhooldajat.

47 KOMMENTAARI

õ
17. aprill 2019, 02:38
Õpetussõnad 16:6 Armastuse ja ustavuse abiga lepitatakse süü, ja Issanda kartuse tõttu hoidutakse kurjast. 7 Kui mehe teed meeldivad Issandale, siis t...
(loe edasi)
m
miks 16. aprill 2019, 09:45
mik see sokiostmine on nii uskumatu? Oleneb sellest, kui palju raha inimesel on. Palju see vaene inimene saab ostmisest rõõmu tunda - see on üks ost, mis jätab taskusse veel palju mõistlike ostude võimalusi.
Loe kõiki (47)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee