Kohus Viljandi narkojõugu üle. Pildil (vasakult): Vladimir Kalojev, Andrejs Oleksiks,Vello Janke.Foto: Aldo Luud
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 15. aprill 2019 15:00
Salaviina, salasigarette ja kokaiini levitanud seitsmeliikmeline kamp astus märtsis Viljandis kohtu ette. Esmaspäevasel istungil rahuldas kohus prokuratuuri ettepaneku algatada kolme süüdistatavaga kokkuleppemenetlus.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt omandas 35aastane Andrejs kuni 2018. aasta jaanuari lõpuni kokku vähemalt 673 grammi kokaiini, mille ta toimetas Lätist Viljandimaale Mulgi valda. Seal andis ta selle 62aastasele Vladimirile, kes koos 56aastase Velloga ainet hoidsid ja edasi andsid. Andrejst süüdistatakse veel selles, et omandas kokku ligi 1000 liitrit ebaseaduslikku alkoholi, mille andis samuti Vladimirile ja 46aastasele Annelyle hoidmiseks ning edasiandmiseks.

Annelyt süüdistatakse 2013. aasta jaanuarist möödunud aasta veebruarini vähemalt 1000 liitri ebaseadusliku alkoholi ja 187 600 ebaseadusliku sigareti omandamises ja edasiandmises.

Kohtuasja on sevatud ka 35aastane Annus, kes oli lisaks kokaiini omamisele ehitanud oma Põhja-Sakala vallas asunud garaaži spetsiaalsest kilest ruumi, milles kanepit kasvatada. Annusel olid garaažis olemas kõik kanepi kasvamiseks vajalikud soojus-, ventilatsiooni- ja valgustusseadmed. Tema käest leiti ligi kuus grammi kanepiseemneid ja tema kinnipidamisel võeti ära 21 kanepitaime massiga 2,69 grammi. Annus jäi ilma ka oma ebaseaduslikust tulirelvast.

32aastast Priitu süüdistatakse selles, et omandas 2015. aasta suvest möödunud aasta 8. veebruarini peaaegu 300 grammi kokaiini, mida tarvitas ise ja andis edasi. 52aastase Kersti süüdistus on sama, kuid kokakiini kogus on tema puhul peaaegu 90 grammi.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Ülle Hõraku sõnul on kriminaalasjas kogutud piisavalt tõendeid, et seda kohtus arutama hakata. „Lõuna prefektuuri narkokuritegude talitus tuvastas uurimise käigus, et kirjeldatud kuritegudega võisid süüdistatavad saada kokku ligemale 250 000 eurot kriminaaltulu, mille konfiskeerimise tagamiseks on kohus arestinud süüdistatavate vara. Lõpliku seisukoha süü osas kujundab kogutud tõenditele tuginedes aga kohus,“ selgitas ta.

Esmaspäevasel istungil tegi prokuratuur ettepaneku kolme süüdistatava puhul alagatada kokkuleppemenetlus. Kohus rahuldas selle pakkumise.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

Inimõiguste rikkumiste üheks olemasolevaks probleemiks eestis on, füüsiline ja vaimne piinamine. 17. aprill 2019 18:01
Igal ajal, igal kultuuril, igal moraalil ja traditsioonil on oma stiil, on oma vastav õrnus ja karmus, ilu ja julmus, ta peab endastmõistetavaks teatavaid kannatusi ja talub kannatlikult teatavaid pahesid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS