Krimi

FOTOD | Jõgevamaal pääsesid kolm inimest korteripõlengust napilt eluga (4)

Toimetasid Johanna-Kadri Kuusk, Gerly Mägi, 15. aprill 2019 07:06
Põleng Jõgeva maakonnasFoto: Kaspar Pokk
Päästeamet sai pühapäeval kell 21.14 äreva kutse Jõgeva maakonda Painkülla, kus põles kahekorruselise kortermaja üks korter.

Päästjate saabudes olid leegid teise korruse korteri akendest väljas ja teada oli, et ruumides on tõenäoliselt sees ka kolm inimest. Kohe hakati leeke kustutama ning inimesi otsima. Kannatanute leidmist raskendas asjaolu, et korter oli suures osas sodi täis, kuid lõpuks õnnestus kaks naist ja üks mees üles leida. Neist ühe seisund oli raskem, tema viidi otse Tartu ülikooli kliinikumi, kaks vigastatut viidi Jõgeva haiglasse.

Päästjate sõnul ei olnud korteris suitsuandurit, põlengu avastasid naabrid. Kõrval elavad inimesed said ise majast välja ning kedagi evakueerida ei olnud vaja. 

Päästjad lõpetasid töö kella 23 paiku, kõikide tulekolleteni jõudmiseks tuli põlenud tuba sodist tühjaks loopida. Ühe toa sisustus hävis täielikult, teine tuba ja köök said tugevaid kuuma ja suitsu kahjustusi.

Päästjate sõnul ei olnud korteris suitsuandurit, põlengu avastasid naabrid. Kõrval elavad inimesed said ise majast välja ning kedagi evakueerida ei olnud vaja. Naabrite sõnul oli see juba neljas tulekahju selles majas.

Kuna tulekahju tagajärjel ei olnud hoones enam elektrit ning osad korterid olid saanud kustutusveest kahjustusi, kutsuti sündmuskohale Jõgeva valla esindaja, kes aitas kasutuskõlbmatuks muutunud korterite elanikel ajutised ööbimiskohad leida. 

Naabrite sõnul oli see juba neljas tulekahju selles majas. Valvsate naabrite ja päästjate oskuslik tegutsemine aitasid säästa kolme inimese elu.

Tulekahju tekkepõhjus ja asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee