Eesti uudised

Sõnajalgade värske temp viis Eesti riigi kannatuse viimase piirini: asekantsler kutsus tehnilise järelevalve juhti mitte murduma (74)

Ärileht, 14. aprill 2019 10:27
Oleg ja Andres Sõnajalg.Foto: Tiina Kõrtsini
Kuigi Sõnajalgadele kuuluva Aidu tuulepargi ehitus Ida-Virumaal on varsti kaks aastat kohtuvaidluse tõttu riigiga seisnud, leidsid ettevõtjad võimaluse, kuidas ehitusega edasi minna ja kahte tuulikut püstitama asuda. 

Kaks ja pool nädalat tagasi, 27. märtsil saatis tuuleärimeestest vendadele Andres ja Oleg Sõnajalgadele kuuluv ettevõte Eleon Green OÜ – mis kandis eelmise aasta juuli lõpuni nime Kindel Vara OÜ –, Lüganuse vallale ja justiitsministeeriumile teate ehitustegevuse alustamisest Aidu tuulepargis.

Samal teemal

Päev hiljem, 28. märtsil kirjutas juba kohalik leht Põhjarannik, et hoolimata ligi kahe-aastasest kohtuvaidlusest riigiga – mis on peatanud ehitustegevuse Aidu tuulepargis –, leidsid Sõnajalad võimaluse jätkata pargis ehitustegevust vana, Kindel Vara OÜ ehitusloa alusel, mida nende sõnul ei tühistatud, kui uus ehitusluba Aidu Tuulepark OÜ-le väljastati.

„Kuivõrd Aidu tuulepargi püstitamine kujutaks endast ohtu riigi julgeolekule läbi julgeolekurajatiste töövõime olulise vähendamise, peab riik astuma täiendavaid samme, et ebaseaduslikku ehitustegevust peatada,” märkis kaitseministeeriumi asekantsler Meelis Oidsalu.

Kuigi Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ametist (TTJA) kinnitati lõppeval nädalal – ehk kaks ja pool nädalat pärast ehitustegevuse algust – Ärilehele, et menetlus on tõepoolest alustatud, märgiti ühtlasi, et veel on vara selle tulemustest rääkida.

Täispikk artikkel Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee