Oleg ja Andres Sõnajalg.Foto: Tiina Kõrtsini
Ärileht 14. aprill 2019 10:27
Kuigi Sõnajalgadele kuuluva Aidu tuulepargi ehitus Ida-Virumaal on varsti kaks aastat kohtuvaidluse tõttu riigiga seisnud, leidsid ettevõtjad võimaluse, kuidas ehitusega edasi minna ja kahte tuulikut püstitama asuda. 

Kaks ja pool nädalat tagasi, 27. märtsil saatis tuuleärimeestest vendadele Andres ja Oleg Sõnajalgadele kuuluv ettevõte Eleon Green OÜ – mis kandis eelmise aasta juuli lõpuni nime Kindel Vara OÜ –, Lüganuse vallale ja justiitsministeeriumile teate ehitustegevuse alustamisest Aidu tuulepargis.

Päev hiljem, 28. märtsil kirjutas juba kohalik leht Põhjarannik, et hoolimata ligi kahe-aastasest kohtuvaidlusest riigiga – mis on peatanud ehitustegevuse Aidu tuulepargis –, leidsid Sõnajalad võimaluse jätkata pargis ehitustegevust vana, Kindel Vara OÜ ehitusloa alusel, mida nende sõnul ei tühistatud, kui uus ehitusluba Aidu Tuulepark OÜ-le väljastati.

„Kuivõrd Aidu tuulepargi püstitamine kujutaks endast ohtu riigi julgeolekule läbi julgeolekurajatiste töövõime olulise vähendamise, peab riik astuma täiendavaid samme, et ebaseaduslikku ehitustegevust peatada,” märkis kaitseministeeriumi asekantsler Meelis Oidsalu.

Kuigi Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ametist (TTJA) kinnitati lõppeval nädalal – ehk kaks ja pool nädalat pärast ehitustegevuse algust – Ärilehele, et menetlus on tõepoolest alustatud, märgiti ühtlasi, et veel on vara selle tulemustest rääkida.

Täispikk artikkel Ärilehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (74)

Kohe 15. aprill 2019 10:59
eestlased siin nutmas et venelased--Sõnajalad--ei saa loodust rikkuda.Arvate et saate odavamalt elektrit.Ostavad ennem endale lennuki.
Lugeja 15. aprill 2019 10:10
Mina küll pooldan Sõnajalgade ettevõtmist.Väga julged ja sihikindlad, et riigi elektrile konkurentsi pakkuda. Sellisel juhul langeksid elektrihinnad mõistlikuse piiridesse. Hetkel riik röövib oma inimesi nii kuis saab. Jõudu ja edu läbi löömisel! Sõnajalad tegid ettepaneku riigiga koostöös tuulikuid hakata müüma riigist välja, mis tooks riigile head raha sisse ja ei peaks seetõttu oma rahvast röövima. Tuulikutest elektri tootmine on palju ökom kui põlevkivitööstus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS