Foto: Politsei
Toimetas Katrin Rohtla 14. aprill 2019 09:20
Viljandimaal tuli politseil oma valve alla võtta metsaala, et sisse piirata peatumismärguannet eiranud ja metsa põgenenud mehed. Kui üks meestest püüdis peita end põõsas, kutsus teine telefonitsi metsaserva endale ema järele.

13. aprilli õhtul kell 22 märkas politseipatrull Viljandimaal Mustla alevikus välismaise registreerimisnumbriga BMW-d, mida otsustati kontrollida, kuid sõidukijuht eiras peatumismärguannet ning põgenes. 

Patrull järgnes masinale, kuni Unametsa külas BMW äkitsi peatus, mehed hüppasid autost välja ja põgenesid metsa suunas. Üks politseinikest nägi, kuidas autost väljudes sirutas üks meestest enne metsa põgenemist politseisõiduki suunas käe ja tundus, et ta ähvardab relvataolise esemega politseinikke neile mitte järgnema. 

„Politseinikud andsid korralduse meestele peatuda ning tegid teenistusrelvast mitu hoiatavat lasku õhku, millele mehed ei reageerinud. Arvestades, et põgeneja peos võis olla tulirelv, hindasid politseinikud olukorda tavapärasest ohtlikumaks. Nii otsustati kiirelt, et kahekesi öisel ajal relva omada võivatele meestele metsa järgi minna pole mõistlik ega ohutu ning abiks kutsuti lisapatrullid teenistuskoeraga,“ kirjeldas Lõuna prefektuuri operatiivjuht Veiko Järva.

Patrullid piirasid perimeetri ja võtsid metsaala oma kontrolli alla.

„Vähem kui tunni möödudes pidas politsei perimeetris kinni Audi, kust avastati üks põgenenud meestest. Selgus, et 18aastane kohalik noormees oli naabertalust endale metsaserva ema järele kutsunud, et koju saada. Teine, 25aastane kohalik mees tabati mõni minut hiljem maastikul läbiviidud otsingu käigus põõsas kössitamas,“ vahendas politsei operatiivjuht.

Politsei tuvastas mõlemal mehel narkootilise aine tarvitamise tunnused ning lisaks ilmnes, et BMWd juhtinud 18-aastasel noormehel puudub ka juhtimisõigus. Mõlema suhtes viiakse läbi menetlus.

Meeste juurest esialgu relvataolist eset ei leitud. BMW-l oli välismaine registreerimisnumber, kuna meeste sõnul olid nad selle samal päeval Leedust ostnud ega kannatanud sõitu minekuga oodata, kuni masin siinsesse registrisse kantud saab. Kõik täpsemad üksikasjad on veel kontrollimisel.

Kommentaarid  (47)

kommenterija emme 15. aprill 2019 19:12
oli nii täis et ta ei teadnud mis tähele vajutada ja mida kirjutada
reede 15. aprill 2019 00:01
Politseinikel taskulambid nagu prozektorid aga kahe narkoähmas tatika püüdmiseks aetakse terve maakonna mundrimehed kokku ja piiratakse mingeid perimeetreid justkui geodeesia praktikal Naerma ajab
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS