Eesti uudised

Miks ei lähe Kersti Kaljulaid „Kõigi Eesti Laulule“? (97)

Toimetas Hindrek Pärg, 12. aprill 2019 20:24
Kersti KaljulaidFoto: Martin Ahven
President Kersti Kaljulaid ütles, et ei lähe kodanikualgatuse Kõigi Eesti pühapäeval Tallinna lauluväljakul korraldatavale kontserdile.

"Ei, ma ei kavatse sellele sündmusele minna, just nimelt selle pärast, et mitte sattuda väga sügavale selle arutelu erinevatesse kaevikutesse piltlikus mõttes," ütles Kaljulaid ERR-ile antud intervjuus, kui Vikerraadio ajakirjanik Mirko Ojakivi küsis presidendi seisukohta selle ürituse suhtes, vahendab ERRi uudisteportaal

Samal teemal

"Ma jään oma rolli siin mõlema osapoole kõnetajana - nii nende inimeste eestkõnelejana, kes tunnevad, et see 30 aastat edu ei ole nendeni jõudnud kui ka nendeni, kes kardavad, et muudatused riigi juhtimises võiksid viia nende vabaduste vähenemiseni või nende äriedu kuidagi pidurdada, sellepärast, et neil tekib raskusi siia mujalt kolleegide meelitamisega, sest lihtsalt Tallinna suhtluskliima võib-olla ei vasta nende ootustele," rääkis president.

"Väga paljud inimese tahaksid, et Tallinn oleks rahvusvahelisem kui ta on, väga paljud inimesed pelgavad rahvusvahelist Tallinnat. Ma arvan, et rahulik rääkimine, arutelu ja ka demonstratsioonid, manifestatsioonid ja kontserdid on igati teretulnud selleks, et me üksteist julgustaksime tuleviku suhtes," lisas Kaljulaid.

Samal teemal

14.03.2019
REPORTAAŽ LAULUVÄLJAKULT | Kas üks tilk tõrva rikkus „Kõigi Eesti Laulu“ meepoti?
14.03.2019
ÕL VIDEO | Robert Linna: emotsionaalses mõttes on „Kõigi Eesti Laulust“ kindlasti kasu
14.03.2019
GALERII | Eesti artistide koorekiht ja tuhanded külalised: vaata, mis toimus lauluväljakul kontserdil „Kõigi Eesti Laul“!
12.03.2019
„Kõigi Eesti Laulu” üks korraldajatest Evi Pärn: „Minu keha ei ole bioloogiline materjal, mis kuulub riigile.”