Seisukoht

Seisukoht | Suren tervena! (4)

Sirje Maasikamäe, Tervist24.ee vastutav toimetaja, 12. aprill 2019, 17:24
Foto: Stanislav Moškov
Hiljuti peetud konverentsil „Südamega mees“ räägiti ka südameta mehest ehk olukorrast, kui süda on omadega läbi. Oli väga muljetavaldav, kui kirurg Günter Taal laskis saalis ringi käia väiksel metallist esemel ehk südame abipumbal, mida kasutatakse siis, kui enda oma ei tööta enam korralikult.

Ehkki mitmed meeste tervisenäitajad on võrreldes 1990. aastatega suisa poole paremad – näiteks on 50% vähenenud suremus südame-veresoonkonna haigustesse ning suitsetavaid mehi on samuti poole vähem –, pole rahuloluks põhjust. Alkoholi juuakse ikka üle tervisele ohtliku piiri ja südamearst Margus Viigimaa rääkis konverentsil taas vana tuttavat juttu, et mees läheb arsti juurde viimases hädas, ning sageli tassib teda sinna naine. Mees on vahel koguni nii kange, et ei luba endale kiirabigi kutsuda – suren tervena!

Soomes suri hiljuti kaks väga tuntud keskealist meest – Matti Nykänen ja muusik Olli Lindholm. Kuulsuste äkiline lahkumine ehmatas sealsed mehed liikvele. Soome arstid panid tähele, et keskealised härrad hakkasid vastuvõtule tulema – nad tundsid huvi kolesterooli, vererõhu ja uneapnoe vastu. Nii mõnigi alustas taas kunagi pooleli jäänud ravi. Kas äratuseks on tõesti vaja vapustavaid sündmusi?

4 KOMMENTAARI

j
Jüri loomakliinik 12. aprill 2019, 20:51
Meie pe.de.rast,perearst ütles,et südame uuring on liiga kallis
j
Jüri loomaarsti keskus 12. aprill 2019, 20:50
Meie pederast,ups perearst ütleb,et südame uuring on liiga kallis
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee