Maailm

Ecuadori siseminister: Julian Assange määris meie saatkonna seinad väljaheidetega kokku! (20)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. aprill 2019 15:20
Julian Assange hetk pärast vahistamistFoto: Reuters/Scanpix
Ecuadori saatkonnas aastaid varjupaika saanud Julian Assange rikkus võõrustajate sõnul korduvalt talle kehtestatud reegleid ja tingimusi. Nende tempude hulka kuulus väidetavalt ka väljaheidete mökerdamine saatkonna seintele, vahendab Metro.

Londoni politsei vahistas Wikileaksi asutaja nii Suurbritannia kui USA võimude nimel 11. aprillil. 2012. aastast sai Assange asüüli Ecuadori saatkonnas Londonis, ent nüüd otsustas Ecuadori valitsus, et neil on vilepuhuja varjamisest villand. Assange rikkus nende hinnangul talle varjupaiga andmisel kehtestatud tingimusi.

Morenol on ka kaitsjaid, nende seas riigi siseminister Maria Paula Romo, kes tõi esile markantsema näite Assange'i väidetavatest tempudest. „Tema Ecuadori saatkonnas viibimise käigus, endise presidendi Rafael Correa valitsuse ajal, pidid [saatkonna töötajad] taluma asju nagu hr Assange'i otsus saatkonna seinu väljaheidetega määrida ning igasugune muu säärane käitumine, mis on väga kaugel isegi minimaalsest austusest, mis ühel külalisel võiks olla riigi suhtes, mis võttis teda väga suuremeelselt vastu,“ sõnas Romo.

Kelle väljaheidetega tegemist oli, millal ja mis põhjusel võis Assange midagi niisugust teha, siseminister ei täpsustanud. Assange'il oli saatkonnas ka lemmikloom, kass, kelle saatuse kohta paljud sotsiaalmeedias Ecuadori saatkonnalt vastuseid nõuavad. Väidetavalt oli ka kass saatkonna jaoks tülikas külaline.

11. aprillil mõistis kohus Assange'i süüdi kautsjoni tingimuste rikkumises. Sellele võib järgneda kuni aastane vangistus Suurbritannias, samuti väljaandmine USAle.

Londonis avaldavad Assange'i poolehoidjad meelt ning nõuavad mehe viivitamatut vabastamist.

Samal teemal

11.03.2019
VIDEO | Londonis pidas politsei kinni WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i