Eesti uudised

GALERII | Noored kliimastreigil: Jüri süda on küll külm, aga kliimasoojenemist see ei peata

Johanna-Kadri Kuusk, 12. aprill 2019 12:48

71 KOMMENTAARI

v
võibolla/ 15. aprill 2019 08:17
võibolla ei tooda sinu postkasti iga nädal klantspaberil hulgi kaubanduskettide reklaame, mis reklaamivad ka alati alkoholi. Maxima, Rimi, Maksimarket, Selver , jne. Miks teie, marssijad ei räägi juba täna sellest kulutamisest, saastamisest, paberi, värvide, trükkimise, paberikonteinerite, prügiautode kilomeetrite, omniva kukutused, postkastide omanike tüdimusest. Tõsi küll - ajalehed-ajakirjad on kallid ja pensionäri meelelahutuseks on ka midagi tehtud - värvikirevad reklaamid on tõend, et kedagi ei ole unustatud. Meist hoolitakse lolli järjekindlusega . Iga päev.
g
gerda/ 15. aprill 2019 08:04
teie oma koolis, oma klassis , on teie oma loodud inimeste vaheline kliima ja see pole teie asi. Loomulikult ei ole teil selleks julgust. Parem marssige tänavatel.
e
ert/ 14. aprill 2019 14:37
Üks teadlane väitis et järgmise 10 000 aastaga võib mereveetase tõusta 20 m! Järgmisel päeval oli lehes artikkel et mereveetase tõuseb kliima soojenemise tõttu lähiajal 20 m.
t
totu kuult/ 14. aprill 2019 14:34
No keegi ju rääkis midagi uimas peaga vihmametsadest!
e
elektritsaabtasuta blogspot com/ 14. aprill 2019 13:51
Kliimamuutuse peatab bensiini ja diisli asemel vee kasutamine. John Kanzius, Denny Klein USA-s , Japanese water powered car, Stanley Meyer USA-st, Steven Ryan Uus-meremaal, Moray B King, Daniel Dingel filipiinidel, Ricardo Azevedo Brasiilias, Aleksander Kuznetsov Venemaal , jpt. paigaldasid tavaautole vesiniku aparaadi ja bensiini-diisli asemel valavad auto paaki vett. Vaata youtubest Moray B King dok.filmi :"One million cavitating water electrolyzers " Veest vesiniku eraldada oskab iga koolilaps. Ricardo Azevedo oma poja kes on koolilaps ,teadmiste abil paigaldas tsiklile vesiniku aparaadi.
u
uu/ 14. aprill 2019 13:15
ennekõike noored, võidelge selle eest, et koolikiusamist ei oleks. Aga sellega tegelete, sellele te vastu hakata ei julge. Eks siis rääkige sellest, mis teile jõukohane kohe muuta - kliima!
o
olles/ 14. aprill 2019 09:23
töötanud koolis õpetajate seltskonnas, aga pole pedagoog, siis pean ütlema, et nad on kohutavalt eluvõõrad ega tahagi mitte miilestki peale oma eriala teada. Kui vanemad ka pidevalt rakkes, kes siis seda osa elust õpetab, mis kooliprogrammist välja jääb ja nii see noor protestibki hiina riietes ja nutikaga kliima soojenemise vast.
k
küll/ 13. aprill 2019 21:46

a
13. aprill 2019 20:14
r
13. aprill 2019 19:36
R.i.i.k metsast ei hooli võlgade katteks kirves sisse ja lagedaks vaadake ise mis toimub
m
13. aprill 2019 19:35
Mode jobu mida ma valesti ütlesin
k
13. aprill 2019 19:34
Kui metsad poleks erakätes siis lööks riik neile võlgade katteks kirve hoobolt sisse
v
Vanaema/ 13. aprill 2019 16:03
Miks keegi lastest ei lähe protestima suurte kaubanduskeskuste juurde.? Need on juba ammugi täis mittevajalikke pakendatud kaupu, millest läheb suur osa prügiks. Kaubanduskeskusi kerkib järjest juurde. Vanemaid inimesi on palju,sh.mina, kes ei lähe nendesse keskustesse,kartusega eksida. Samuti on väga tülikas minna suurde keskusse paki piima ja poole leiva järele. Kodulähedased väikepoed on kinni läinud,nad ei suuda konkureerida suurte keskustega, kuna väikeettevõtjatele pole tehtud maksusoodustusi (käibemaksu arvestades).
t
Tiit/ 13. aprill 2019 13:45
Tuulikutel ei tulegi sellist peale tasuvusaega. Tuulikutes on palju mehaanikat, mis tahab pidevalt hooldust ja remonti ja see ei ole sugugi odav töö. Lapsed voivad oma lobuks mone tuuleveski teha mis taskulambi pirni polemas hoiab.
a
alustama/ 13. aprill 2019 09:08
peaks libeda koolikorra muutmisest õpikeskseks
k
KUIDAS/ 13. aprill 2019 07:37
saab peaminister tekkinud olukorda ära hoida , kui 1993 aastal toimus reform ja metsad - maad läksid erakätesse. Nüüd ongi tagajärjed. Riigil pole võimalik sekkuda eraomandisse, nüüd peaminister vastutagu. Neid seakatku kandjaid ja marutõbised rebaseid jätkub piisavalt, mille tulemuseks on suurte seafarmide hävitamine. Alati võime nuriseda, aga eelkõige tuleks OMA kodus asjad nii paika panna, et jätkuks hapnikku. Nüüd peaminister vastutagu, et ei ela vanaviisi.

s
saurus rex/ 13. aprill 2019 07:30
ei päikesele ei asteroidile ei imetajatele
o
on/ 13. aprill 2019 00:49
kõik jummala tõsi mis kirjutasin, mida seal modereerida mode?suvemetsatöö on praak!!metsa tehti kolmel kuul talvel, siis ei seganud loodust niipalju kui tänane praaktootmine teeb- kümned liigid on hävinud tänu lageraietele- peaminister, tule mõistusele!
t
to Teeline/ 12. aprill 2019 23:30
"Teelisel" väga õige arusaamine, et ega ju õpilasi tänapäeval ei tohi keelata ega käskida. Aga kui koolis peaks midagi juhtuma, siis on lapsevanem esimene, kes näeb ainult õpetajas süüdlast. Igasugu seadusi tehakse,no tehke siis ka uus kooliseadus, kus õpilane peab kuulama õpetaja keelamisi ja käskimisi. Mingi austus peaks ikka olema õpetaja vastu. Pole siin mingit vabakasvatust ega teab, mida veel seal ette näidata.Vanasti visati sind koolist välja, kui käisid linna peal lonkimas. Nüüd aga võta plakat selga ja näita, et oled kõva tegija.Eks nüüd mõnele ei meeldi see jutt, kuidas vanasti oli.
n
Nõuanne/ 12. aprill 2019 22:56
Tõstke aga õpetajate palka.
k
kes muu/ 12. aprill 2019 22:44
Küllap ikka see, kes ei suuda senini leppida, et valimisedu käest minna laskis ning oma võimaluse maha magas.
m
Maakas/ 12. aprill 2019 22:43
Kas see ei ole vaenu õhutamine Eesti riigi vastu.Kas peaminister on süüdi et kliima soojeneb - Õpetajad peaksid ikka looduse põhitõed lastele selgeks tegema enne kui minnakse streikima. Haridusminister peaks selgeks tegema kes on selliste aktsioonide eestvedaja ja avalikustama. Oleks see toimunud peale koolipäeva või laupäeval oleks olnud okei.
ü
üpilasele/ 12. aprill 2019 22:40
Jah, peaks ikka küll. Nimelt õppima loogilist mõtlemist. Ja samuti teistele oma säästliku tarbimisega praktilist eeskuju näitama.
k
12. aprill 2019 22:00
Kas tänapäeval käibki elu nii, et kui tahan siis lähen kooli? Kui ei viitsi siis lähen pittu või tänavale plakatitega jõlkuma?

p
penskar/ 12. aprill 2019 21:41
Seekord vähemalt vikerkaarelipud koju jäetud.
u
Uunu/ 12. aprill 2019 21:36
Noorte kiimastreik. Kiimalusest võiks tõesti pisut tagasi tõmmata.
o
ohmoon/ 12. aprill 2019 21:35
Ma mäletan, et häste vanasti käisid dinosaurused ja muud saurused ka plakatitega ringi. Seal oli kirjas: ' Ei vulkaanide purskamisele!' Aga vulkaanid ikka purskasid... ja purskasid... kliimamuutus muudkui hiilis ja hiilis... ja siis äkki jäätuski kõik ära. Ja kul nad veel surnud pole, siis elavad nad õnnelikult edasi koos...
k
kliimastreikiv üpilane/ 12. aprill 2019 21:25
uups, kas ma pean ise kah midagi tegema, peale plakatitega vehkimise?
e
ema/ 12. aprill 2019 20:59
No kust te teate, et Jüri süda on külm? Alati räägiti, et lapsi oma räpastesse mängudesse ärge kiskuge. Alguse tegi Liisa Pakosta ja nüüd on jälle lapsed koolist ära, kus on ometi ainuke lootus, et nad midagigi õpivad. Pakosta aga lubas ära lollitada oma väikese tütre, kellest sai suurte tädide naeruväärne mänguasi ja isegi see parukaga vana luud kuulas rõõmuga pealt kuiväikest last ära kasutati. Vastik!
r
reservist/ 12. aprill 2019 20:37
Plakateid vaadates saab ainult öelda, et mõni on ikka päris tainas. No tõesti - "Päästke vihmametsad"! Nimetagu kõigepealt mõni vihmamets Eestis ning seejärel mõni selline neist, mida Jüri Ratas päästa suudaks!
f
Füüsikast ning energia jäävuse seadusest./ 12. aprill 2019 20:14
Aga koolilaboris kulub vee elektrolüüsiks päris palju elektrit. Rohkem igatahes, kui pärast vesiniku ning hapniku ühinemisel energiat eraldub, Kustkohast ning mille arvelt see energia siis tuleb? See vesinikuautó vajab seega ilmselt vahetevahel ka vesinikuga tankimist. Muidu tuleb välja Münchusenlik jutt, kus jutupaunikust parun end iseenda patsi pidi soolaukast ise välja tõmbas.
p
Pauka/ 12. aprill 2019 19:46
Äkki panete siis oma nutitelefonid ja muu sellise kõrvale. Kui palju on kliimat reostatud nende asjade tootmise nimel? Kui palju on loodust reostatud sellele elektri toomise eest. On ikka mõned naiivsed küll......

h
hmm/ 12. aprill 2019 19:02
juuksed värvitud, kõik puhas keemia millega loodust mürgitatakse. uhked aasias odavtööjõu poolt valmistatud riided seljas, kolmanda maailmas kaevandatud maakidest nutitelefonid taskus, jah, peatage kliimasoojenemine. lapsed on ikka rumalad.
v
viisakas/ 12. aprill 2019 18:44
...kõigile, kes koolist puudusid, tuleks kodus vitsa anda või nurka panna...
p
perpertum mobilet ei saa olemas olla! See oleks vastuolus füüsikaseadustega./ 12. aprill 2019 18:10
Ja mis on sellise vesinikuaparaadi hind? Minu teada on sellisel plaatinakatalüsaatorid, Ning kraani- või kraavivee asemel tuleb kasutada puhast, detilleeritud vett. Kustkohast tuleks auto sõitmiseks vajalik energia? Vesiniku ja hapnikuaatomite ühinemisel, tekib vesi ning energia. Aga kustkohast sa vesinikku saad? Elektrolüüs! Aga selleks on vaja elektrienergiat ning kustkohast see siis tuleks? Reaalset energia lisandumist sinu aparaadi puhul ei toimu. Valmis vesinik võib olla hea energiakandja, kuid selle tootmine vajab energiat ning mitte vähe. Mulle näib, et rohkemgi, kui pärast saab.
m
Mida/ 12. aprill 2019 18:05
Mida need lapsed täpselt soovivad? Kes peab mida nende tupsukeste heaks tegema? Ehk alustaks endast - jalgsi kooli ( mitte emme-issi autoga ), kustutaks asjatult säravad lambid, vähem televiisorit jm. ekraane, lõpetaks lademetes prügi tekitamise... Kui vaadata laste laia joont ( maailm peaks olema nende teenistuses ), siis tundub selline silmakirjalik plakatotega vehklemine naeruväärne!
k
Kas võitlust kliima eest ei peaks alustama lõigepealt iseendast? Omaenda tarbimisharjumustst./ 12. aprill 2019 18:00
Et sinu ökoloogiline jalajälg oleks looduses väiksem. Loobuda kõigepealt kõigist Hiina vidinatest, sest Hiina teatavati kliimakokkulepetega ei ühine ja saastab atmosfääri nii kuidas jaksab. .Loobuda ühekordsetest plastiknõudest, pakenditest ning kilekottidest. Loobuda autodest ning mootorratastest, mis saastavad enim ja eelistada jalgsikäiku või jalgratast. loobuda kunstnahast ning kunstkiust, eelistada ainult naturaalset nahka ning kangaid. Lõpetada deodorantide kasutamine. Samuti muust kodukeemiast ja pesuvahendeist ning kosmeetikast. Vähendada elektri ning kraanivee tarbimist miinimumini.
i
imestan/ 12. aprill 2019 17:44
mis õigusega alaealised kritiseerivad EV Peaministrit siit juba algab viha õhutamine ja karistamatuse tunne kes kiitis heaks kooliõpilaste saatmise biketile, kes vastutab selle eest kui midagi peaks juhtuma????
v
villu/ 12. aprill 2019 17:31
ilma järgi küll aru ei saa, et kliima soojeneb. nagu iga tavaline kevad.
k
KAS/ 12. aprill 2019 17:29
õpetajad andsid vaba päeva koolis, et õpilased saaksid ühiskonda lõhestada.

m
MIKS/ 12. aprill 2019 17:23
miks lapsed nii talviselt riides olete, aprilli keskpaik juba käes, lähete higiseks selle vaenu õhutamisega. Pidi ju kliima soojenemine olema. 50 aastat tagasi oli palju soojem, võrreldes tänasega.
n
12. aprill 2019 17:17
Noorte arvates Ratas on süüdi maailma kliimas.Ainult üks viha õhutamine
t
Teeline/ 12. aprill 2019 15:50
Milles õpetaja süüdi on, kui laps kooli ei lähe? Õpetaja ei tohi lapsele kurja näoga otsagi vaadata, rääkimata noomimisest või korra nõudmisest. Kohe on vanemad ahistamissüüdistusega platsis.
m
Murelik/ 12. aprill 2019 15:48
Selle asemel et kambaga lihtsalt midagi nõuda,võiks midagi kasulikku korda saata.Paljud neist astuvad lihtsalt rämpsust üle mitte ei korja ülesse!
m
Meie probleem/ 12. aprill 2019 15:34
Kui oleks oidu mõelda, siis meie probleem pole vihmametsade kaitse vaid alustama peaks oma, Eesti metsade kaitsest.
k
Kogemus/ 12. aprill 2019 15:33
Selles osas ma ei vaidlegi, et inimene on meie planeedi kõige suurem reostaja ja loomulikult mõjutab see mingil määral ka kliimat, aga mitte nii suurel määral, kui meist mitte sõltuvad tegurid. Teadupärast on neid kliimamuutusi olnud ju eri ajastutel, ka siis kui inimesed elasid koopas...
j
Jaana/ 12. aprill 2019 15:32
See ongi liberaalsotside ja punaste taktika, ajada lapsed välja, viimased muidugi rōōmsad kui saavad poppi teha

p
Popipanek/ 12. aprill 2019 15:28
Mis kliimasoojenemine?? On olemas kliimamuuts. Ikka noored ja rumalad rakendatakse vankri ette. Vaata taevasse ja uuri chemtraile. CO2 kvootide müük on suur äri järjekordselt rahva raha riisumiseks.
k
Kes on selle taga?/ 12. aprill 2019 15:24
Lapsi visatakse protestima,solvates peaministrit.Mina näen selles samamoodi kuritegu kui isise terroristid kuuldudte järgi kasutasid lapsi elavkilbina.Arvan,et haridusminister Reps peab kohe reageerima,et mitte haavata ühiskonna sidusust koolides.Ja tehke lastele selgeks,et suurim reostaja maailmas on liberaalne majandus,kaupade laevatransport kolmekordistub järgmise 15 aasta jooksul ja lennukite poolt päevas co2 tootmine maailmas päevas on rohkem,kui seda suudaks toota vkg tehas 100 aasta joolsul.
ä
ätt./ 12. aprill 2019 15:11
Kui kasutaks aega veidigi kasulikumalt ja jätaks selle piketitamise kus seda teist sest teie ettevõtmine ei muuda siin maailmas tühjagi ! Kellele veel täna ei ole selge siis paari aasta pärast avanevad kõigi silmad-kliima soeneb inimtegevusest olenemata aga tõsine asi on inimkonna poolt toimepandav nii maa kui mere reostamine.
12. aprill 2019 15:05
lapsed lapsed,kõigil teil nailon ja polüamiid seljas jalas,mille vastu te üldse meelt avaldate?!
n
noortele/ 12. aprill 2019 15:04
Miks te siis toetate lageraie-reffe?
s
soe tuba/ 12. aprill 2019 15:03
minge koju Juri tuleb pärast teil ahju kutma muidu jääte kulma
p
12. aprill 2019 14:59
Polegi vaja õpetada, palka tõstetakse nagunii aü-ga sõlmitud lepingu tõttu.
m
12. aprill 2019 14:59
Muidugi tõmmelge seal. Pärast hea nutta, miks kytsi sisse solki pannakse ja hinda tõstetakse.

i
imestan/ 12. aprill 2019 14:56
kus on nende laste vanemad ja õpetajad, 12.00 on kindlasti aeg kui lapsed peaks koolis olema, aga pidevalt nõuame midagi juba varasest noorusest, koristage kõigepealt oma kodu ja kooli ümbruses, ärge loopige sodi tänavale ja bussi nagu on näha olnud
m
Millalgi räägiti/ 12. aprill 2019 14:54
Poliitikuid ei tohi kooli lubada,mikas rohelised saavsd lapsi lollitada.rohelised kiidavad kanepit,lapsed tossutavad massiliselt,kas siin on mingi seos.
j
JJ/ 12. aprill 2019 14:41
Vastupidi, sest enamus tehakse ikka selleks, et inimesed tarbiksid rohkem, ja mida suurem on tarbimine, seda rohkem tuleb kaevandada, harida põlde, raiuda metsi, rajada linnu jne., mürgitada suurema saagi nimel põlde, loomadele anda kasvustimulaatoreid ja ravimeid, et ka inimeste tervis tuksi keerata, et siis ka ravimitööstused kasumeid saaksid. Kõik see võib olla ka natuke kliimamuutusele kaasa aidanud, aga hulga katastroofilisem on, et kusagil 95% ulatuses arutu tarbimise ja reostamisega hävitame floora, fauna, puhta vee ja õhu.
t
Tom/ 12. aprill 2019 14:35
Kui ma vaatan neid lapsi ja.loen tekste plakatitel siis tekib küll kahtlus, et pedagoogid pole küll palgatõusu ära teeninud.
r
12. aprill 2019 14:20
Rahvaarv on juba 8 miljardini jõudnud ja kihutab lõunamandritel kiirtee kiirusel maakera huku poole. Aga ma ei näe ühtegi asjakohast plakatit maa hävimise tõeliste põhjuste peatamise kohta.
h
Hallo , hallo noored revolutsionäärid ! / 12. aprill 2019 14:19
Kliima soojenemine ! Aga miks kannate mütse ja kapuutsid on silmini pähe tõmmatud ?.?Ongi nii , aprilli kuu ja ikka veel talveriideid vaja . Ise ka teate mida te seal tahate ja nõuate .
e
egf/ 12. aprill 2019 14:16
No kisavad lihtsalt moe pärast. Tahaks, et rohelised saaksid vähemalt ühe korra valitsusse. Siis kui peavad hakkama oma lubadusi realiseerima, tagades inimeste heaolu ja kõikide süsteemida normaalse toimimise siis on mök mök.. Praegu on hea taustal räusata ja kõige keelustamist nõuda. Kui lugeda nende lubadusi siis seal on palju vastuolusid ja lausa utoopiat.
e
eremiit/ 12. aprill 2019 13:52
tyhja südame ja peaga ka midagi head ei sünni

k
12. aprill 2019 13:49
Kuulsin raadiost lapse vastuseid reporteri küsimustele, mis olid nagu paberilt mahaloetud poliitiku üldsõnalised laused. Oleks pidanud lapselt küsima kasvõi midagi lisaks, nt. : mida nemad pakuksid põlevkivi asemele? Meil ollakse ju vastu tuule-, tuuma- ja päikeseenergiale, sest keegi ei luba midagi kuhugile ehitada! Streikijad ei tee vahet isegi süsinikul ja süsihappegaasil!
k
12. aprill 2019 13:48
kui kliima on soe, siis mida te seal sellistes soojades tunkedes passite?
v
Vanaemale/ 12. aprill 2019 13:45
No mida nõuda "puuderdatud" ajudega marionettidest, kes ei oskagi muud kui nõuda kõike ikka et teised midagi nende heaks teeksid. Saati siis seda, et nende tulevik on nende endi nägu ja nende endi tegevuse tagajärg.
l
lugeja/ 12. aprill 2019 13:38
Kui poleks praegust Ratase juhtimisel olevat koalitsiooni,siis poleks kindlasti sellist kliimasoojenemise teemalist tsirkust! Nüüdne eesmärk on koalitsiooni mustata!
k
Kogemus/ 12. aprill 2019 13:27
Jah, inimtegevusel on teatud mõju ka kliimale, eriti kui kasutatakse nö. kliimamõjutuse tehnoloogiaid/seadmeid, seda just geopoliitilistel eesmärkidel. Tavainimene eriti palju kliimat ei mõjuta, see on pigem looduslik või täpsemini öeldes - kosmiline tegur, mis meie kliimat peamiselt mõjutab. Noored võiksid rohem uurida neid asju, enne kui lähevad loosungitega vehkima ja ennast rumalaks tegema. Tänapäeval peaks see ju eriti lihtne olema - netis inffi erinevate uuringute kohta lausa jalaga segada...
m
maa/ 12. aprill 2019 13:26
See lima ,millega nende noorlibedike ajud on siledaks lihvitud reostab kõige rohkem meie planeeti.
1
13:03!/ 12. aprill 2019 13:23
"Meil on Eesti ja meil käib nii"! Oled ju küll sellist ütlust kuulnud? Ja sellepärast võibki igaüks haukuda! Mida sa talle ikka teed? Karistusi ju pole!
v
Vanaema/ 12. aprill 2019 13:03
Jüri Ratas on meie peaminister, keda iga tatikas eesnimepidi ei kutsu ega sinata! Kas tatikatel mingit austust ei ole?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee