Eesti uudised

GALERII | Noored kliimastreigil: Jüri süda on küll külm, aga kliimasoojenemist see ei peata (71)

Johanna-Kadri Kuusk, 12. aprill 2019 12:48
Kliimastreik Tallinnas Foto: Erki Parnaku
Reede ennelõunal korraldasid Eesti, Läti ja Leedu noored kliimaaktivistid esmakordselt “Balti Kliimaketi” meeleavalduse. Eestis toimuvad meeleavaldused Tallinnas riigikogu ees, Tartus Raekoja platsil ja Pärnus Raekoja ees.

Võttes eeskuju Greta Thunbergilt, kes möödunud aasta augustis Rootsi Riksdagi hoone ees tegi algust kliimastreikidega, mis tänaseks on levinud üle kogu maailma, astuvad ka Eesti, Läti ja Leedu noored välja selle eest, et kliimamuutust koheldaks kriisina ja sellega tegeletaks enne, kui kahju on pöördumatu.

Pärast ülemaailmset streiki 15. märtsil mõistsid noored kiirelt, et ainus viis jõuda muutusteni on jätkata. Ühendust võeti Lätis ja Leedus kliimastreiki korraldanud noortega. “Puudume reedeti koolist niikaua, kuni meile vastu tullakse. Ei piisa vaid sellest, et kõik teised streigivad. Iga riik ning iga inimene on probleemiga seotud. Pääsu pole,” sõnasid Joosep Raudsepp, Leena Leetmaa, Hanna Kangur, Tartu Kliimaketi kaaskorraldajad Sirbi artiklis “Miks me (kliima)streigime?”.

Samal teemal

29.11.2019
GALERII JA REPORTAAŽ | Streik kliimasoojenemise vastu ei jätnud kedagi külmaks
01.08.2019
OTSUSTATUD! Teismeline kliimaaktivist Greta Thunberg purjetab Ameerikasse
12.04.2019
GALERII | PLAKATID JA LOOSUNGID: Tartu raeplats on täis protesteerivaid noori

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee