Krimi

RIIGIREETMINE? Kapo pidas kinni endise töötaja, keda kahtlustatakse koostöös Vene eriteenistustega (86)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2019 11:35
Linn tunnustas ja toetas 2017. aastal Anna Ovtšarenkot 1400 euroga ja tema treenerit Vladimir Kulikovi 600 euroga. Pildil (vasakult): Vladimir Kulikov, Anna Ovtašenko, Taavi Aas, Züleyxa Izmailova. Foto: Raepress
Kapo pidas 26. märtsil kinni oma endise töötaja Vladimir Kulikovi, keda kahtlustatakse koostöös Vene eriteenistustega. Kulikov lahkus kaitsepolitseist 2012. aastal teenistuses saadud trauma tõttu ja jätkas töötamist džuudotreenerina.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ütles ERRi uudisteportaali otseülekandes, et Kulikov on praegu vahi all ning menetlus käib.

„Eeluurimine on alles suhteliselt värske, seega ei saa ma täpsustada, millise konkreetse Vene teenistusega ta koostööd tegi,“ seletas Sinisalu ja märkis, et Kulikov oli väga teenekas töötaja, kes 1995. aastal valiti aasta kaitsepolitseinikuks ja sai 1998. aastal presidendilt kotkaristi hõberisti.

Täpsemalt saab Kulikovi kuritegudest rääkida siis, kui tema kohtuotsus on jõustunud. „Teda süüdistatakse hetkel kahe karistusseadustiku koosseisu järgi. Üks on Eesti vastu suunatud luuretegevuse toetamine ja teine on Eesti vabariigi vastase suhte loomina ja hoidmine,“ ütles Sinisalu ja lisas, et tõendite analüüsil võivad Kulikovi kahtlustused muutuda raskemaks, sest võivad ilmneda riigireetmise tunnused. Praegu selle kohta tõendeid ei ole, aga Sinisalu sõnul ei saa seda võimalust täielikult välistada.

Täpsemalt kahtlustatakse Kulikovi karistusseadustiku paragrahvi 234 lõige 1 rikkumises, mille eest võib saada kuni 15 aastat karistust, ja paragrahvi 235 lõige 1 rikkumises, mille eest on ette nähtud kuni kuueaastane vabadusekaotus.