Galeriid

GALERII | PLAKATID JA LOOSUNGID: Tartu raeplats on täis protesteerivaid noori (73)

Toimetas Kristjan Väli, 12. aprill 2019 11:47
Meeleavaldus Tartus raekoja platsil.Foto: Aldo Luud
Eesti, Läti ja Leedu noored kliimaaktivistid on tulnud “Balti Kliimaketi” raames tänavatele. Eestis toimuvad meeleavaldused täna päeval algusega kell 11. Kahetunnine streik toimub Tallinnas riigikogu hoone ees, Tartus raekoja platsil ja Pärnus raekoja ees.

"Võttes eeskuju Greta Thunbergilt, kes möödunud aasta augustis Rootsi Riksdagi hoone ees tegi algust kliimastreikidega, mis tänaseks on levinud üle kogu maailma, astuvad ka Eesti, Läti ja Leedu noored välja selle eest, et kliimamuutust koheldaks kriisina ja sellega tegeletaks enne, kui kahju on pöördumatu," teatavad ürituse korraldajad ajakirjandusele välja saadetud pressiteates.

Meeleavalduse eesmärk on tuua kliimakriisi probleem avalikkuse ette ja survestada poliitikuid tegutsema selle nimel, et tagada ühiskonna jätkusuutlik areng. Kuigi meeleavaldust korraldavad noored, on osalema oodatud igaüks, kes tunneb, et võimuorganid ei tee piisavalt, et kaitsta meie elukeskkonda.

Eesmärgid, mida streigiga saavutada tahetakse:

Kliimakriisiga tegelemine ja keskkonna hoidmine peab olema Eesti poliitikas prioriteet. See peab kajastuma ka kõigi erakondade programmides ning selles osas tuleb sõlmida ühiskondlik kokkulepe.

Valitsused, nii Eestis, Euroopas kui ka mujal maailmas, peavad astuma konkreetseid samme, et kindlustada kõigile turvaline tulevik, kus globaalne soojenemine ei ületaks 1,5 kraadi murdepunkti.

Valitsus peab esitama plaani, mis selle tagab ja mida nad on kohustatud täitma. Sellega seoses tuleb Eestis lõpetada põlevkivi kaevandamine ja kasutamine elektrienergiaks ning minna nii kiiresti kui võimalik üle taastuvenergiale.

Samal teemal

12.04.2019
GALERII | Noored kliimastreigil: Jüri süda on küll külm, aga kliimasoojenemist see ei peata
12.04.2019
PUUD MEID ENAM EI PÄÄSTA: maakeral pole piisavalt ruumi, et selle päästmiseks vajalikku hulka puid istutada