Eesti uudised

KAPO AASTARAAMAT | Kapo juht: „Petistest välistudengeid on keeruline riigist välja saata.“ (25)

Juhan Mellik, 12. aprill 2019 10:45
KAPO peadirektor Arnold Sinisalu. Foto: Tiit Tamme
Kaitsepolitsei (kapo) esitles täna oma värskeimat aastaraamatut, milles leidsid käsitlust muu hulgas probleemid välistudengitega ja kus avaldati esmakordselt mitmeid ajaloolisi dokumente, näiteks kunagise metsavendluse kohta.

Kapo peadirektor Arnold Sinisalu ütles, et omaette murekohaks on kujunenud välistudengid, kes tulnud siia fiktiivsete abikaasade kaudu. Mitte õppimine pole nende peamine eesmärk, vaid hoopis Eestis tööd teha. „Neid on suhteliselt keeruline ja bürokraatlik riigist välja saata,” lausus Sinisalu esitlusel, mida vahedas ERR.

Küsimusele, kas Eestis võib täheldada paremäärmuslike ilmingute ohtlikku tõusu, vastas Sinisalu eitavalt – seda enam, et kapo ülesanne pole anda poliitikale hinnangut. Seaduse järgi on keelatud sellised ühendused, mille eesmärgiks on põhiseadusliku korra vägivaldne muutmine. „Ning hetkel meie hinnangul ükski poliitiline liikumine ega erakond riigikogus midagi sellist teinud ei ole,” sõnas Sinisalu, kelle sõnul uus töövaldkond on hoopis kaitsetööstusega seotud riskide maandamine.

Samal teemal

12.10.2019
Kapo peadirektor Arnold Sinisalu: „Ei saa enam öelda, et korruptsioon on märksa suurem oht kui terrorism.“
12.04.2019
KAPO AASTARAAMAT | Vastuvõetud põgenikud ei ole ohustanud Eesti julgeolekut, õpirände kuritarvitamise oht on väga suur
12.04.2019
KAPO AASTARAAMAT | Riigivastaseks nimetatud Sillamäe poliitik: Eestis valitseb inimsööjalik süsteem!
12.04.2019
KAPO AASTARAAMAT | Lisaks Venemaa eriteenistusele üritab eestlasi värvata Hiina luure