COOP | Sisuturundus

COOPi autoloosi võitja: olin õunapuu otsas, kui mulle Passati võidust teatati! 

COOP | Video: Tatjana Iljina, 15. aprill 2019 14:48
„Olin õunapuu otsas ja lõikasin võsusid. Abikaasa hoidis parasjagu redelit ning ei saanud päris hästi ühe käega telefoni vastu võtta, see õnnestus alles neljandal kõnel. Mees ütles, et mind küsitakse nimepidi – rehmasin käega ja sõnasin, et ah, see on keegi võõras, pole mul vaja temaga rääkida,“ meenutab COOPi autoloosiga uue Volkswagen Passati võitnud Kaie Aru (61).

Helistas COOPi esindaja. „Olin juba õhku täis, et mis see COOP tahab – kogu aeg keegi helistab ja uurib midagi. Jube tüütu. Kui ma tahan midagi, siis võtan ise ühendust. Teisel pool toru kinnitati, et ega nad mulle midagi müüa ei taha. Vastasin, et teeme sel juhul kähku, mul pole palju aega. Siis teatati, et olen auto võitnud. Loomulikult mõtlesin, et see on tüngakõne – pole ju võimalik, et just mina võitsin auto,“ seletab Kaie lustakalt.

Veelgi enam, Kaie oli päev enne olulist telefonikõnet mõtisklenud uue auto ostmise peale. „Eelmisel päeval rääkisin lastele, et auto on vaja välja vahetada. Järgmine kord sellega vist ülevaatuselt läbi ei saaks,“ tõdeb Kaie. „Ma saan aru, kui oleksin rääkinud seda möödunud nädalal või kunagi varem – aga eelmisel päeval! Sellepärast keegi perest mind ei uskunudki. Küsiti, et mitmes aprill meil praegu ongi või miks ma selliseid nalju teen.“

Uus Volskwagen Passat toodi Kohila Konsumi juurde päev peale võiduteadet. „Loomulikult käisin seda iga päev vaatamas ja imetlemas – tõesti oli auto mind ootamas,“ lausub Kaie.

Fantastilised lapsed on elu esimene lotovõit

Kaie tunnistab, et ta pole mitte kunagi elus midagi suurt võitnud – kõigest mõne euro suurused väiksemad asjad. „Minu esimene ja kõige tähtsam suur võit on mu fantastilised lapsed! Te ei kujuta ette, kui imelised lapsed mul on! Kellelgi teisel pole nii toredaid lapsi!“ kinnitab Kaie. Seega on uus auto tema teine suurem võit läbi aegade. „Öeldakse, et jumal armastab kolme – nii et äkki tuleb lotovõit ka,“ muigab naine.

Kaie on kasvatanud üles viis last: Õnne (37), Joel (35), Karl (26), Laura (24), Martin (19). „Vanem poeg Joel sündis samal päeval nagu abikaasa, nii et kuna ma kinkisin mehele sünnipäevaks poja, ei pea ma enam muude kingituste peale kulutama. Lisaks saab kaks sünnipäevapidu koos pidada. Oleme kokkuhoidlikud,“ viskab Kaie nalja. Muide, vanem poeg Joel oli ka Kohila Konsumi ehitusel üks töödejuhatajatest – nii et tema lasi püstitada selle hoone, mille ees sai ema aastaid hiljem uhiuue auto kätte.

Kaie avaldab, et tal õnnestus napilt uus auto ise vastu võtta. Nimelt lendab ta juba paari päeva pärast Sitsiiliasse vanemale tütrele Õnnele külla. „Kui üleandmine oleks olnud järgmisel nädalal, pidanuksin poisid autole järgi saatma,“ kehitab naine õlgu.

Konjak aitab autot sisse õnnistada

Kaie toonitab, et maainimese jaoks on sõiduki olemasolu vajalik. Näiteks tema käib autoga Kohila Konsumis kolm-neli korda nädalas. „Tegelikult peab autosid isegi mitu olema, sest igaüks tahab minna erinevasse suunda ja erineval ajal. Eks kõik soovivad uuest Passatist osa saada, nii et kasutada võivad kõik. Aga küllap hakkame kodu lähedal sõitma vana autoga, kuid linna lähme uuega,“ mõtiskleb Kaie. Tema kui pensionäri jaoks on ülitähtsal kohal Passati ökonoomsus.

Lisaks mitmele sõiduautole seisab Kaie kodutalu õuel ka kuus traktorit ja kombain. Ligi sada aastat vana talu asub Keila jõe ääres ning seal tegeletakse teravilja mahekasvatusega. Suund on võetud ka viinamarjade kasvatamisele ja veini valmistamisele. „Esimesed viinamarjad panin ma kasvuhoonesse, aga siis tuli mõte neid õues kasvatada. Praegu uurime ja vaatame, millised sordid lageda taeva all vastu peavad. Saaki oleme juba saanud,“ selgitab Kaie. „Kõik lollused mõtlen meie majas välja mina, aga mul on ju fantastilised lapsed – nemad tulevad sellega kaasa,“ lisab Kaie muiates.

Muide, kodutalu traktorite ja põldude keskel on maatöid tegema pandud ka tütre Õnne sitsiillasest abikaasa. „Ta rullis heina ja oli tõelises vaimustuses. See oli täielik eksootika tema jaoks. Loomulikult pidime pilti tegema, sest ega keegi ei usuks teda muidu,“ naerab Kaie.

COOPi autoloosi võitjal Kaiel on oma moodus, kuidas uus sõiduk sisse õnnistada. „Kus see Hennessy konjak on?! Ega vähemaga praegu hakkama ei saa!“ teatab ta, otsides elutoa kapist hinnalist pudelit. Naine kallab pitsi konjakit täis ning viskab selle koduhoovis seisva auto kapotile. „See on kutseliste autojuhtide komme. Autole tuleb konjakit peale visata, siis teenib ta meid ka hästi. Sel moel oleme sisse õnnistanud kõik oma autod,“ selgitab ta.

Kuidas võita auto?

Eesti kõigi aegade suurim autoloos alustas taas septembris ning iga kuu loositakse COOPi klientide vahel välja uhiuus Volkswagen Passat. Loosis osalemiseks peab klient COOPi kauplustes ühe kuu jooksul poodlema kokku vähemalt 50 euro eest ning registreerima oma ostud COOPi kliendikaardiga (Säästukaart, Säästukaart Pluss või Coop Panga kaart). Just kliendikaardi registreerimine on võti loosis osalemiseks, kuna automaatne kliendikaardi süsteem peab ise arvestust, kui palju virtuaalseid loosipileteid on kogunenud. Oma piletite arvu ja kui palju järgmisest piletist puudu on, saavad kliendid jooksvalt vaadata ostutšeki pealt. Samuti tasub aadressil www.coop.ee/saastukaart üle kontrollida, et Säästukaardi andmebaasis oleksid õiged kontaktandmed, sest kui klienti pole võimalik kolme tööpäeva jooksul kätte saada, on korraldajal õigus välja loosida uus võitja.

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee