Poliitika

Värske linnapea Mihhail Kõlvart: mõnikord näen, kuhu ehitatakse maju, ja tekib küsimus, kuidas see võimalik on (33)

Delfi, 12. aprill 2019, 07:58
Mihhail KõlvartFoto: Priit Simson/ Ekspress Meedia
Tallinna uus linnapea Mihhail Kõlvart lubab tegeleda linnaplaneeringutega, et kerkiks vähem piirkonda sobimatuid hooneid, ja pealinna liiklusprobleemid üle vaadata.Kõlvart sõnas, et üks oluline teema on detailplaneeringud, mille puhul ta tunneb, et keegi ei arvesta linnaplaneerimise suurema pildi ja linna tulevikuperspektiiviga. „Kui mõnikord sõidan mööda linna ja näen, kuhu ehitatakse maju, siis mul tekib küsimus, kuidas see võimalik on ja kes seda lubas,“ ütles ta.

Kesklinna umbes liikluse parandamisel lähtub Kõlvart pigem teiste Euroopa linnade kui USA eeskujust ehk plaanis on lihtsustada ühistranspordi kasutamist. Linnapea märkis, et kui tee on kitsas ja autod kasutavad seda, siis on nad sellel teelõigul veel kauem ja kahju keskkonnale pole mitte väiksem, vaid hoopis suurem.

Refereeritud artikli täisteksi loe Delfist.

Samal teemal

11. aprill 2019, 22:50
Kristen Michal: Kõlvartile anti linnapea ametikoht, et ta laseks EKRE valitsusel sündida
11. aprill 2019, 15:59
GALERII JA VIDEO | Tallinna volikogu hääletas Taavi Aasa mantlipärijaks Kõlvarti
11. aprill 2019, 15:45
Mihhail Kõlvart: venekeelne linnapea võib tekitada pingeid

33 KOMMENTAARI

o
oleks hea meel 16. aprill 2019, 11:52
kui ükskord see Kesklinna suurte büroode ehitamine lõpetatakse nagu Estonia juures oleva uus plaan lammutada . Ei loe garaažid,parklad maaall või korr...
(loe edasi)
õ
12. aprill 2019, 23:10
Õpetussõnad 24:5 Tark mees on tugev ja teadja mees tugevdab oma jõudu. 6 Sest targal juhtimisel sa võid pidada sõda, ja võit on seal, kus on rohkesti nõuandjaid. 7 Tarkus on rumalale kõrge - ta ei tee väravas oma suud lahti. 8 Kes kavatseb kurja, seda hüütakse salasepitsejaks.
Loe kõiki (33)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee