Krimi

KAPO AASTARAAMAT | Lisaks Venemaa eriteenistusele üritab eestlasi värvata Hiina luure (26)

Ohtuleht.ee, 12. aprill 2019, 10:00
Foto: TEET MALSROOS
Täna avalikustatud kaitsepolitsei (kapo) aastaraamatust selgub, et Venemaa eriteenistused pole ainsad, kes üritavad eestlasi enda ridadesse meelitada. 

Aastaraamatus seisab, et aina enam püüab Hiina luure interneti vahendusel värvata Euroopa Liidu kodanikke. Kapo sõnutsi lähenetakse riigiametnikele ja spetsialistidele netikeskkondades ja neid püütakse meelitada hästi tasustatud tööpakkumiste ja kinni makstud välisreisidega. "Hiinas tegutsevad firmad ei ole reaalselt huvitatud maksma tuhandeid eurosid üksnes mõne avaliku allika ülevaate eest," kirjutab kapo aastaraamatus. 

Kapo andmetel on selliste pakkumiste taga enamjaolt Hiina eriteenistused ning tihti võib süütuna tunduvate kokkuvõtete või analüüside tasu eest koostamine viia sügavama koostööni, kuid siis soovitakse või nõutakse riigisaladust või muud konfidentsiaalset informatsiooni. 

"Tuletame taas meelde, et igasugune Eesti-vastane koostöö võõrriigi eriteenistusega on karistatav, ja kutsume kõiki üles sellistest pakkumistest otsekohe kaitsepolitseid teavitama," seisab aastaraamatus. 

Samal teemal

12. aprill 2019, 10:45
KAPO AASTARAAMAT | Kapo juht: „Petistest välistudengeid on keeruline riigist välja saata.“
12. aprill 2019, 10:01
KAPO AASTARAAMAT | Vastuvõetud põgenikud ei ole ohustanud Eesti julgeolekut, õpirände kuritarvitamise oht on väga suur

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee