Eesti uudised

Eesti seadus kehtib ka Bangladeshist pärit matemaatikule (16)

Juhan Haravee, 11. aprill 2019 20:45
KOHTU ALL: Aastaid Eestis elanud matemaatikadoktor Md Raknuzzaman (tavatu kujuga eesnimi tuleneb nimest Mohammad) saab eesti keelega suurepäraselt hakkama, kuid kohtus soovitakse nutikal mehel ikka tõlgi abi kasutada – juriidilise sõnavaraga on kohalikudki hambaid murdnud.  Foto: Martin Ahven

Md Raknuzzaman on 34aastane Bangladeshist pärit noor mees.Ta elab ja töötab Tallinnas, kuid teda on paremagi tahtmise juures üsna raske tavaliseks võõrtööliseks pidada. Ta on ka üks väheseid, kui mitte ainuke Eesti kohtus süüdi mõistetud matemaatikadoktor.

Neljapäeval arutas Harju maakohus kokkuleppemenetluses Raknuzzamanile prokuratuuri poolt ette heidetavat süüasja, mille sisuks on võltsitud tähtsa isikliku dokumendi kasutamine. Selle 2015. aasta alguses jõustunud sätte järgi karistatakse süüdimõistetuid rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Kuna Raknuzzamani süüdistust arutati lihtmenetluses, siis kauge külalise seaduserikkumise detailidesse vaid kümmekond minutit kestnud kohtuistungil ei laskutud.

Raknuzzamani kuritegu on ringkonnaprokurör Toomas Tombergi sõnul see, et ta kasutas Bangladeshi rahvavabariigi võltsitud juhiluba. Karistuseks palub prokurör kohtul kinnitada 100 päevamäära ehk 1000 eurot, mis jääb täitmisele pööramata, kui Raknuzzaman ei pane poolteise aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Raknuzzamanil tuleb tasuda ka 977 euroni küündivad menetluskulud. Võltsitud juhiloast jääb mees ilma. Seda säilitatakse tulevikus Eesti kohtuekspertiisi instituudi kollektsioonis.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee