Maailm

Dubais eksmehe uue abikaasa hobuseks sõimamise eest vahistatud naine pääseb vabaks (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. aprill 2019 18:33
Laleh Shahravesh. Parempoolsel pildil saabub õnnetu naine Dubai kohtusaali. Tulemus oli talle aga suureks kergenduseks.Foto: @MetroUK / Twitter
Suurbritannia kodanik Laleh Shahravesh pääseb vanglakaristusest, kuid peab maksma trahvi. Araabia Ühendemiraatides vahistatud naine rikkus sealseid rangeid küberkuritegevuse seadusi, sõimates oma eksmehe uut naist Facebookis hobuseks.

Lalehist kirjutasime pikemalt paar päeva tagasi. Kohalikud võimud vahistasid teismelise tütrega Dubaisse reisinud Lalehi, kuna ta kirjutas 2016. aastal Facebooki postituses ja kommentaaris, et tema eksmehe uus naine näeb välja nagu hobune.

Süüdistuse esitas haavunud uus naine Samah. Araabia Ühendemiraatides käib selline hobuseks sõimamine riigi väga rangete küberkuritegude paragrahvide alla. Lisaks on Samah nördinud, et Laleh oma tütrele elatist nõudis ning e-kirjades teda väidetavalt litsiks sõimas. Lalehit oleks võinud oodata kuni kaheaastane vangistus ja väga krõbe trahv – solvatu keeldus kategooriliselt süüdistust tagasi võtmast.

Kuid ilmselt tänu Suurbritannia välisministeeriumi ja advokaadi ponnistustele esitas Dubai kohtunik Lalehile kõigest 755 euro suuruse trahvi. Pärast selle maksmist tagastatakse naisele ta pass ning ta on vaba, et koju Londonisse tagasi lennata.

Lalehi jaoks oli kohtuotsus suureks kergenduseks. Ta tänab kohalikku inimõigusorganisatsiooni, kes määras teda esindama advokaadi ja lisab, et ei jõua ära oodata, kuni oma tütart jälle näeb.

Lalehi advokaat paneb kõigile AÜE-sse reisijatele südamele enne tutvuda kohalike laimu ja küberkuritegevust puudutavate seadustega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee