Kade JonesFoto: Youtube'i kuvatõmmis
Toimetas Aare Kartau 11. aprill 2019 12:58
Austraalia lennuliini töötajad pidid aastaid kannatama ühe mehe ähvardamise ning solvamise all. Hiljutisel kohtuistungil selgus, et süüdi olev mees on liiga paks, et teda vanglasse saata, teatab NZ Herald.

Ennast tondikütiks pidav Kade Jones ütles Brisbane'i maakonnakohtule, et tal on liiga raske püsti seista, et anda kohtule aru oma pahategude eest. Nimelt süüdistati teda telefoni kaudu Virgin lennuliini töötajate ähvardamises, hirmutamises ja alandamises. Jonesi sarnased süüteod said alguse juba 1998. aastal. Süüdi oli ta mõistetud enne viimast kohtuistungit kolmel korral. 

Mees ei avalikustanud pahatahtlikes kõnedes oma identiteeti, kuid jätkas lennuliini töötajate alandamist. Ta ähvardas neid ka kohtuga ja solvas rassistlikult. Jones oli saanud 2010. aastal kõnede tõttu lennukeelu.

Jonesi advokaat ütles kohtule, et vangla oleks tema kliendi jaoks liiga keeruline koht. Mees oli 2004. aastal oma ülekaalu tõttu pidanud tegema tõsise seljaoperatsiooni. Kohtunik Vicki Loury tõdes, et Jonesi teod olid solvavad, ähvardavad ja rassistlikud, ning mees pole üles näidanud ei kahetsust ega toonud mingitki põhjendust lennuliini töötajatele osaks saanud terrorile.

Jonesile määrati aastane vangistus, kuid võimalus vabaneda 2000 dollari suuruse kautsjoni vastu. Kohtunik Loury ütles, et kui mees peaks veel inimesi telefoni teel ähvardama, saadetakse ta ülekaalust hoolimata ikkagi trellide taha.