Krimi

FOTOD | Tallinna–Tartu maanteel avariis raskelt viga saanud mees suri haiglas 

Asso Ladva, 16. aprill 2019 10:10
Liiklusõnnetus Jõgevamaal.Foto: Aldo Luud
„Mõlemad juhid olid kõvasti autodes kinni. Käärid, tungrauad, kõik, mis meil oli, läks käiku,“ kirjeldas Põltsamaa päästekomando meeskonnavanem Indrek Kohv neljapäeval poole kaheteistkümne paiku Tallinna–Tartu maanteel juhtunud õnnetuse tagajärgi. Üks autodes olnud inimestest suri hiljem haiglas.

Häirekeskus sai teate Põltsamaa vallas Tõrenurme külas juhtunud liiklusõnnetusest kell 11.20. Lauges kurvis põrkasid kokku Renault' kaubik ja sõiduauto Toyota. Kokkupõrke tagajärjel paiskus kaubik teelt välja kraavi ning sõiduauto peatus teepiirdes. Mõlemas autos oli õnnetuse hetkel ainult juht.

Nii kaubiku kui ka sõiduauto juht said õnnetuses viga ning meedikud viisid kannatanud haiglaravile. Kahjuks olid Toyotat juhtinud 71-aastase mehe vigastused sedavõrd tõsised, et meedikutel ei õnnestunud tema elu enam päästa ning mees suri mõne päeva möödudes haiglas.

Põltsamaa päästekomando meeskonnavanem Indrek Kohv. Foto: Aldo Luud


Jõgeva politsei eriasjade uurija Tarvo Aas ütles, et õnnetuse põhjus ei ole veel teada, kuid selle selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust ja tellis vajaminevad ekspertiisid. 

„Mõlemad autojuhid olid kained ja kasutasid turvavööd, nad omavad juhtimisõigust ja sõidukitel olid all nõuetele vastavad rehvid. Ka tee- ja ilmaolud olid sel ajal head. Mis võis viia nõnda traagilise tagajärje toonud õnnetuseni, ei ole hetkel veel teada. Kontrollime erinevaid versioone,“ ütles ta.Sel aastal on Eestis liiklusõnnetustes hukkunud 18 inimest, mida on täpselt sama palju, kui oli mullu samal ajal.