Poliitika

AJALOOLANE SELGITAB: kui hea oli elu tulevase maaeluministri idealiseeritud 1930ndatel? (25)

LISA KOMMENTAAR

Küsin 15. aprill 2019 10:01
Kas hr Järvik oleks ise nõus nii palju rasket maatööd tegema kui 30-nendate aastate talumees? Põhiliselt käis ju töö oma ja hobuse kondiauruga.
Porgand 14. aprill 2019 00:42
Tere seitungimätsijä! Tule ja pane mul "kardulmaha" ja ära mugise meie põllundusmajandusest.
endisaegne 12. aprill 2019 08:01
Minu vanaaisa sai Vabadussõjas võitlemise eest samuti tükikese maad kusagil pärapõrgus. Perel ära elada see ometi ei võimaldanud - mees ise käis raha teenimas linnas vabrikutes, vanaema rabeles karja laste kõrvalt taludes tibakese toidukraami eest päeviliseks käia, et hing sees püsiks. Jõukaid talusid oli siiski vähemus. Kui ei usu, vaadake uuesti "Kevade" filmi - kuigi talusid näidatakse vaid mõnda (võrdle Raja ja Ülesoo), on lastest väga hästi aru saada, millisest talust keegi pärit. Minugi ema läks juba 6-aastaselt võõrasse tallu lehmakarjaseks, teenimaks kooliks riided.
jahjah 11. aprill 2019 23:01
praegu teevad meil sellist tööd pagulased, mobiilid peos
tööd kahjustav tervis 12. aprill 2019 00:33
Kaubanduskeskuses istumine ja hängimine on raske töö, ses on üsna üheülbaline ja monotoonne tegevus.
)))) 11. aprill 2019 21:36
Ei usu küll, et Järvik saab Eesti põllumajanduse arendamisega hakkama, Järvakandi valla viis ta masendavasse vaesusesse ja võlakoormusse. Jutt on tal ainult ...
11. aprill 2019 19:08
"Mart Järvik soovib maaelu arendamiseks eeskujuks võtta Eesti 1930. aastatel, kui talud õitsesid." Ricardo Azevedo ja Stan Meyer, on pioneerid bensiini ja diisli asemel vee kasutamise alal: Üks ette võte on välja töötanud elektrol üsaatorid, mis on võimelised bensiini ja diislikütust asendama veega 70–90%. Tsiklite puhul isegi 100%. Tööproove testiti edukalt 2 aastat. Mootoritel tulemused olid suurepärased,osad heas seisukorras, kahjustamata. Mootori võimsus suurenes kuni 35% . Elektrolü saatorid eraldavad veest vesiniku ja juhivad selle sisepõlemismootorisse
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 19:26
Testisin edukalt lü saatorit ka enda peal ja nagu näete olen nüüd 70- 90% pooletoobine
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 20:49
täna, 17:26 Ei ole minu kirjutatud kommentaar,see on kellegi teise IP pealt.

elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 18:47
"Mart Järvik soovib maaelu arendamiseks eeskujuks võtta Eesti 1930. aastatel, kui talud õitsesid." Ricardo Azevedo ja Stan Meyer, on pioneerid bensiini ja diisli asemel vee kasutamise alal: Üks ettevõte on välja töötanud elektrolüsaatorid, mis on võimelised bensiini ja diislikütust asendama veega 70–90%. Tsiklite puhul isegi 100%. Tööproove testiti edukalt 2 aastat. Mootoritel tulemused olid suurepärased,osad heas seisukorras, kahjustamata. Mootori võimsus suurenes kuni 35% . Elektrolüsaatorid eraldavad veest vesiniku ja juhivad selle sisep õlemismootorisse

pensionär 11. aprill 2019 18:25
Suuremad haid on alati väikeseid kalu alla neelanud. Ja väikeste tegijate alla neelamine suurtootjate poolt on toimunud nii maal kui ka linnas, ikka ning alati. Toimub ka meie päevil. Ja muidugi tahtsid tollased talunikud oma lapsi kooli saata. sest maapered olid tol ajal ju lasterikkad, talu sai aga pärida vaid üks poeg. Traditsiooniliselt vanim. aga kõik teised? Minu üks vanaisa oli ka niinimetatid asunik, maareformi käigus mõisamaad saanu. Peres oli tal aga palju lapsi ning täiskasvanuks said neist -5 poega ning 4 tütart.
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 18:24
"Mart Järvik soovib maaelu arendamiseks eeskujuks võtta Eesti 1930. aastatel, kui talud õitsesid." Ricardo Azevedo ja Stan Meyer on pioneerid bensiini ja diisli asemel vee kasutamise alal : One company has developed electrolyzers capable of replacing the main fuel (gasoline, diesel) by 70-90%. In some cases, it is 100%. Working samples were successfully tested for 2 years. The results of the engine, units of the units, were in excellent condition, without damage. Increase of the motor resource of ICE by 2 times, Increase of the engine power up to 35%, Absence of deposit on the piston system.
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 18:23
Ricardo Azevedo ja Stan Meyer on pioneerid bensiini ja diisli asemel vee kasutamise alal : One company has developed electrolyzers capable of replacing the main fuel (gasoline, diesel) by 70-90%. In some cases, it is 100%. Working samples were successfully tested for 2 years. The results of the engine, units of the units, were in excellent condition, without damage. Increase of the motor resource of ICE by 2 times, Increase of the engine power up to 35%, Absence of deposit on the piston system.
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 18:16
"Mart Järvik soovib maaelu arendamiseks eeskujuks võtta Eesti 1930. aastatel, kui talud õitsesid." Riigi kohustused Riik peab tagastama kodanikelt varastatud raha mille nad on kasseerinud Eesti Energia elektri arvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid Eesti kodanikele. Eesti Energia on riigiasutus ja sestap kõik Eesti kodanikud on selle omanikud,omanikele elektriarvete esitamine on vargus.Kui kiirabi ja politsei hakkaksid esitama arveid oma teenuse eest... 2) Riik peab tagama tasuta transpordi vesiniku autode abil,tootma neid ja jagama igale Eesti kodanikule tasuta .

11. aprill 2019 17:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Tasuta nõuanne 11. aprill 2019 17:59
Paigalda mootorile vesiniku aparaat-siis bensiini ja diisli asemel valad paaki vett 11. aprill 2019 18:12
2009 aastal Jarmo Tuisk kirjutas sedasi :" Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitab Tuisk küsimuse." Kui arvestada inflatsiooni ja seda,et rahakurssi pandi lambist,ning hinnad pandi laest siis selle aja 10 miljardit krooni on praegused 10 miljardit eurot.
Mida suurem seda parem. 11. aprill 2019 16:59
Talu jõukus sõltuski talu suurusest. 10-12 ha ei andnud sulle mingit õiget äraelamist: ei saanud pidada lehmi nii palju kui vaja, et piimarahast ära elada + sead+ kanad+haned... need müüdi ikka Venemaale. Pidi olema vähemalt 3 hobust. Tootma pidi ju niipalju, et jätkuks oma perele + müük, et osta ka tööstuskaupu. Ma tean, et oli üks jõukas ca 60 ha talu, mis jagati 5 venna vahel, kellest said sel hetkel kõik vaesed popsid See paistis välja ka hoonetest. Ükski vend ei raatsinud loobuda oma maatükist teise venna kasuks. Ka siis levima hakanud mesindus polnud Andres Paasi aeg sugugi popp.
meenutus ammusurnud vanaisast-vanaemast 12. aprill 2019 23:50
Minu vanaisal oli keskmiktalu, 29 hektarit. Mis oli tema isa ajal, eriti pärast arvukatele peretütardele väärika kaasavara andmist üsna nutuses seisus. Aga mu vanaisa-vanaema panid talule jalad alla, tegid näidistaluks. Tegid tublisti tööd, seejuures arukalt. muretsesid tõukarja ning sordiseemne. Ostsid moodsama põllumajandustehnika. Müüsid toodangu arukalt. Vanaisa ei lällanud Vargamäe meeste kombel kõrtsides. Vanaema asutas aga väikese, mõnesajapealise kuid tulusa linnufarmi. Tulemus? Jõukas talu! Nii et nad vaid õnnekombel üle noatera kulakuks tegemisest ja küüditamisest ära pääsesid.
Kuusik Kaasik 11. aprill 2019 16:12
Ma saan aru küll. Nüüd leierdatakse ühest kontekstist võetud lausejupist. Järgmine samm teatatakse, et EKRE keelab ära tänapäevase põllutehnika, sest PätsuAjal tehti juu kõike hobustega. Maainimene kogu ilmas saab väga hästi hakkama ka ilma suurlinnatuledeta, aga vastupidi mitte- teadupärast gigabaidid, bitkoinidSüüa ei kõlba. Kui viimnegi bensukaKabanoss on järatud ja kõhtKoriseb, leitakse käsi pikal lõpuks hädaga üles ka rohtunud tee kuradiMaakate juurde.
Mats 11. aprill 2019 15:13
Mis on selle jutu tegelik mõte ? Sisuvaene ja kuidagi halvustava maiguga.... puuduvad lahendused ja jutt ise ei vii ka kuhugi
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 14:44
"Mart Järvik soovib maaelu arendamiseks eeskujuks võtta Eesti 1930. aastatel, kui talud õitsesid." Autor,miks siis maalisite negatiivse pildi ? Olge pai ja tooge esile positiivseid edulugusid sellest ajast.
elektritsaabtasuta blogspot com 11. aprill 2019 14:14
Need libaajaloolased võltsivad ajalugu. Eestlased elasid sel ajal maal,vaata kui palju on alles sellest ajast hooneid. Sel ajal polnudki toetusi, ühiskond toimis ühistulisel liikumisel. Eksisteeris keskpank mida praegu pole. Keskpank oli ühistuline ja ettevõtetele laenas ilma intressideta. Samamoodi kuis seda tegi Kolmanda Reichi pank ja Islami pank. Talunikel olid omad elektrituulikud mida nad ise ehitasid ja kohalikud vabrikud tootsid. Elektrit nad ei ostnud. Kui tulid punased siis stalinistid likvideerisid tuulikud ja ehitasid Narva elektrijaama. Eesti või oli euroopas kolmandal kohal.
maalt ja traktoriga 11. aprill 2019 13:57
Kuid ajaloolane ei eita, et põllumajanduses läks ka hästi. Kõik oleneb kelle vaatenurgast asju vaadata. Popsil läks nirusti, keskmikul juba paremini, suurpõllumehest juba rääkimata.

põllutöökoda 11. aprill 2019 13:47
Mingis väljamõeldud "autoritaarsuses" polnud asi, vaid selles, et 1930. aastail oli Eestis endaga toimetulev põllumajandus ja maaelu, mida tänapäeval pole.
KOLHOOSE POLNUD.. 11. aprill 2019 13:25
Sotsialistlikkust võitlusest rääkimata.. Mis maaelu see selline olli?