Eesti uudised

LÖÖK RAHAKOTILE: piiriposti juures pilti teinud turistid pidid kopsaka trahvi maksma (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. aprill 2019 10:42
Eesti riigipiirFoto: Politsei- ja piirvalveamet
Kolmapäeva ennelõunal pidasid piirivalvurid Setomaal piiriäärsel alal kinni kolm turisti, kes läksid vaatamata rikkumise eest hoiatavatele siltidele Venemaa piiriposti juurde pilti tegema.

Ebaseaduslikust liikumisest said piirivalvurid teada tänu valveseadmetele. Patrulli kohale jõudes inimesi enam piiriposti juures ei olnud, kuid lähistel peeti kinni sõiduauto, millega piiritsoonis käinud turistid liikusid. Üks mees ja kaks naist selgitasid piirivalvuritele, et olid vaatamata hoiatussiltidele liikunud Venemaa piiriposti juurde, et seal postiga poseerides endale mälestuseks pilte teha. Turistid toimetati piirivalvekordonisse, kus kõigile kolmele määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest rahalised karistused kogusummas 600 eurot.

Samal teemal

Saatse kordoni juht Arvi Suvi nendib, et turistid võtsid arvukatest, hästi silma paistvatest ja mitmesse keelde dubleeritud hoiatussiltidest hoolimata riski seadusest ja keelust mööda vaadata ning Venemaa piiriposti kallistama minna. „Igal sellisel keelust ja hoiatusest üle astumisel on paraku aga oma hind ning piiriäärsel alal liikujal tuleb mõista, et sinna paigaldatud hoiatussildid ja-viidad on seal siiski põhjusega,“ selgitab Suvi.

Ta tuletab meelde, et Eesti Vabariigi piiriposti juures seistes ollakse piirirežiimi alas, kus kõrvalised inimesed ei tohi viibida. „Punase-rohelisetriibulise Venemaa piiriposti juures olles on inimene aga juba ebaseaduslikult ületanud ajutist kontrolljoont. Piirialale lähenemisest annavad märku kollasel taustal hoiatussildid, mis keelavad edasi minekut,“ kirjeldas Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

Kordonijuht märkis, et inimesed rikuvad nõudeid lootuses, et keegi ei näe, kuid piirivalvurid jälgivad pidevalt valveseadmetega ja patrullide käigus piiriäärsel alal toimuvat. „Kui inimene reegleid eirab ja uudishimust siiski keelualale piiripostiga pilti tegema läheb, läheb see foto kalliks maksma,“ nentis ta. Riigipiiri seadus sätestab, et ajutise kontrolljoone ületuse eest võib määrata kuni 800-eurose rahatrahvi, ka aresti.

Soojemate ilmade saabudes ja turismi elavnedes on piirivalvuritel käed ja jalad tööd täis külalistega, kes kohalikke olusid ei tunne ning piiriäärsel alal liikumise nõudeid eiravad. Kordoni juht soovitab nii kohalikel elanikel kui piiriäärseid paiku külastavatel inimestel eksimuste vältimiseks endale selgeks teha nii piiri kulgemine kui seegi, mida piiriäärsed tähised ja hoiatusmärgid tähendavad.

Samal teemal

15.04.2019
AUKLIK RIIGIPIIR: Setumaal on veerand valvatavast alast soine ja raskesti ligipääsetav
26.02.2019
Vene kodakondsusega Narva piirivalvur lasti lahti
04.01.2019
VAATA JA IMESTA! Narva sild monteeriti sarja tarbeks kümme korda uhkemaks!
10.11.2018
Kohus mõistis salaja Eestisse tulnud egiptlased süüdi