Eesti uudised

Eesti ei lubanud Vene purjelaeva oma vetesse, kuna pardal olid Krimmi ülikooli kursandid (94)

Toimetasid Hindrek Pärg, Gerly Mägi, 11. aprill 2019 10:28
Purjeõppelaev SedovFoto: Teet Malsroos
Eesti keelas Venemaa purjeõppelaeva Sedov sisenemise Eesti territoriaalvetesse, Venemaa saatkond nimetas seda sammu ebasõbralikuks teoks.

Venemaa suursaatkond Eestis teatas, et hindab otsust keelata purjeõppelaeva Sedov sisenemine Eesti territoriaalvetesse Eesti ametivõimude ebasõbralikuks teoks. Saatkond märgib, et purjeõppelaeva Sedov pidi Eestit külastama sel nädalavahetusel ehk vahetult enne Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi visiiti Moskvasse, vahendab ERRi uudisteportaal

Samal teemal

Saatkond märkis avalduses, et Tallinna elanikud mäletavad purjeõppelaevade Sedov ja Mir külaskäiku eelmise aasta septembris ning paljud Eesti pealinna elanikud ootasid võimalust uuesti külastada Sedovi, mille esialgne välimus on pärast remonti taastatud.

Tänavu märtsis avalikustatud aastaraamatus märkis välisluureamet, et Venemaa tsiviillaevad täidavad üha sagedamini Venemaa luureametite ülesandeid ning kasvanud on tsiviilaluste, sealhulgas ka suurte purjelaevade kasutamine mõjutustegevuses.

Välisministeeriumi esindaja Liisa Toots kinnitas Õhtulehele, et õppelaev Sedov ei saanud Eesti territoriaalvetesse sisenemiseks luba, kuna nende andmetel viibivad pardal okupeeritud Krimmi Kertši Riikliku Meretehnoloogia Ülikooli kursandid.„Eesti ei tunnusta Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist ning meie hinnangul õppelaevale loa väljastamine oleks läinud vastuollu Krimmi annekteerimise mitte-tunnustamise poliitikaga.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee