Eesti uudised

Mõisas tegutsevasse kinnisesse klubisse lihtinimene ei pääse, kohalikku tööhõivet mõis ka ei toeta

VIDEO JA FOTOD | Juveeliärimehele maksimumtoetuse andnud PRIA keeldub põhjendusest (103)

Henry Linnard | video: Robin Roots, 10. aprill 2019 17:28
Foto: Robin Roots

PRIA eelmisest programmperioodist leiab 4,7 miljoni kroonise toetuse maksupettustega seotud juveeliärimees Vahur Blumfeldtile, et too saaks remontida eravalduses oleva Kandle mõisa ajaloolise tallihoone. PRIA keeldub avaldamast, miks ärimehe remonditöödele maksumaksja raha eraldati. Nüüd asub seal kinnine klubihoone, kuhu pääsevad vaid ärimehe vippkliendid.

Kandle mõis asub Rakverest pooletunnise autosõidu kaugusel Haljala vallas. Mõisahoonet piirab kõrge aed, mis varjab hoovis toimuvat soovimata silmapaaride eest. Sama saladuslik on mõisas asuva Goldman Country Clubi netilehekülg, mille sisu on parooliga kaitstud. Lehekülje avakuva kaunistavad pildid mõisahoone purskkaevust, luksuslikust basseinist ja viina- ning šampanjapudelitest.

Kandle mõisa omanik Vahur Blumfeldt on ärimees, kelle tegevusvaldkonnaks on kellade ja ehete hulgimüük. Blumfeldt on meedias silma paistnud 2000. keskpaigas, kui teenis politsei süüdistuste järgi haruldaste väärismetallide salakaubaveoga sadu miljoneid kroone. Vabadusse pääsemiseks 1,2 miljoni kroonise kautsjoni maksnud Blumfeldti kriminaalasi lõpetati tõendite puudumisel. Ta tasus ligi miljon krooni tagantjärele määratud tulumaksu, sai 250 000 krooni trahvi ning kohus tagastas 1,2 miljoni krooni suuruse kautsjoni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.04.2019
PRIA peadirektor keeldub majutusasutuste toetuse probleemist rääkimast
12.04.2019
Juhan Parts: PRIA toetuse väljapetjatega peaks tegelema ikka Eesti ise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee