Seisukoht

Seisukoht | Hurtsikule hurtsiku hind! (11)

Geidi Raud, ajakirjanik, 10. aprill 2019, 17:59
Foto: Markus Mikk
Kolmapäevases lehes ilmunud Tallinna üürikorterituru reportaaži tehes sain päris ruttu aru, et siinpool sood on asjad mädad. Väljenditel „ateljeekorter“, „kesklinn“ ja „avatud köök“ võib olla pealinnas soodsat korterit otsiva inimese jaoks hoopis teistsugune tähendus. Ja üürihinna oma nigelale 12ruutmeetrisele sarale võtab korteriomanik laest.

Kinnisvaraekspert selgitas, et Tallinnas on praegu üüriturg kuum, mistõttu eluruume napib. See on ka põhjus, miks üürileandjal on hea positsioon dikteerida, kellele ja kui kallilt ta oma kinnisvara välja üürib. Üürituruahjus laia leegiga lõõmavale tulele panevad puid alla nii väikelinnadest Tallinna kolivad noored pered kui ka siin tegutsev võõrtööjõud. 

Turg turuks, aga kuhu on jäänud inimlikkus? Viletsat 12ruutmeetrist kööktuba tahavad tihtipeale üürida need, kel on majanduslik seis kehv. Ja siis küsida selle viletsa toakese eest üüri Eesti poole miinimumpalga jagu? Sinna otsa veel kommunaalkulud. Hurtsikuomanikud, tulge mõistusele! 

Samal teemal

10. aprill 2019, 07:00
ÕHTULEHT UUDISTAS PEALINNA SÄÄSTUKORTEREID: tualettpott söögilaua kõrval, kuid hind krõbedam kui väikelinna kolmetoalisel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee