Poliitika

FOTOD | EKRE tutvustas ministrite tööplaani ning lubas ametnikud poliitika heaks tööle panna (45)

Gerly Mägi, 10. aprill 2019, 15:13
EKRE tutvustas ministreidFoto: Stanislav Moshkov
EKRE tutvustas pressile ministrikandidaate ja oma plaane valitsuses. Põhiteema keerles ümber ametnike ohjamise ja bürokraatia vähenemise.

"Kui ametnikud kujutavad ette, et nad hakkavad tegelema meie valitsevates ministeeriumides konkureerivate poliitikatega, siis tuleb sellest konflikt, kus kaotajaks jäävad ametnikud," ütles erakonna esimees Mart Helme.

Martin Helmel pole enda sõnutsi ametnike vastu küll vaenu, kuid nad tuleb tööle panna poliitilise suunise elluviimisel. Tema sõnutsi on aga Eesti ametnikud ministeeriumides mugavad. "Ma ei sea kahtluse alla meie ametnikkonna professionaalsust. Ma arvan, et see on kõrgel tasemel."

Siseministri kandidaat Mart Helme lubas tähelepanu alla võtta immigratsiooniküsimuse ja välistööjõu sissevoolu probleemi. Tema sõnul võtab Ukraina odavtööjõud ära töökohad Eesti venekeelselt vähemuselt. Samuti rääkis ta pääste- ja politseiameti lähiaastate probleemist, mis seisneb selles, et suur osa ametnikke läheb pensionile. "Kui Eestis toimuks täna mingi Pronksiöö taoline möll, siis politsei sellega toime ei tuleks, sest politsei on nii õhukeseks hööveldatud."

Maaeluministri kandidaat Mart Järvik kõneles ta eelkõige eurodirektiivide revideerimisest. Tema sõnul ei tohiks Eestis kehtestada põllumeestele rangemaid reegleid kui nõuab Euroopa Liit, sest juba praegu on Eesti põllumehed vähem konkurentsivõimelised kui vana Euroopa kolleegid. Ta soovib maaelu arendamises eeskujuks võtta 1930. aastate Eesti, mil maaelusse suhtusid ka linnainimesed vastuvõtlikult.

Keskkonnaministri kandidaat Rene Kokk alustas Rail Balticu teemast. "Ma ei tee saladust, et pole kunagi olnud Rail Balticu toetaja, aga koalitsioonilepe on kõigilt lõivu võtnud ja meil on tulnud teha ka järeleandmisi," ütles ta. Koka sõnul tuleks Rail Balticut ehitades kaasata enam kogukondi. Samuti on tema südameteemaks metsandus, kus peab oluliseks leida viis, kuidas paremini puitu väärindada ning üle vaadata lageraie suurused. Sarnaselt Järvikule kritiseeris ta eurodirektiivide agarat täitmist ning rõhutas vajadust jälgida, et Eesti ettevõtjaid ei survestaks rohkem kui EL-i nõuded ette näevad.

Väliskaubanduse ja IT ministri kandidaat Marti Kuusik rääkis, et Eesti peab aitama Eesti ettevõtjad välisturgudele. "Meil on väga heal tasemel majandusvaldkondi, suurepärased põllumajandustooted, puitmajade tööstus, elektroonikatooted, turism." Lisaks tõi ta välja veel IT lahenduste ja kõrgtehnoloogia ekspordi vajalikkuse. "Taevas on piir! See on nutika Eesti suur šanss.". Kuusiku sõnul vajab e-valimiste turvalisus tõendamist valimissüsteemi proovilepanekuga. Nii saaks otsustada, kas e-valimistega jätkata või mitte ja selle teema ühiskonnas maha võtta. "Arvan, et e-valimised on üldiselt hea asi."

Rahandusministri kandidaat Martin Helme ütles, et esimese asjana võtab ametisse asudes ette võitluse piirikaubandusega. See tähendaks aktsiisimäärade madalamale tasemele viimist. "Mida kiiremini me seda teeme, seda kiiremini kaob ära kahju Eestile," ütles ta veendunult. Helme sõnul on riigieelarves kokkuhoiukohti palju ning suurtes summades. Seejärel kõneles ta infrastruktuuri investeeringutest ja selle jaoks vajaliku laenu võtmisest. "Jutt sellest, et Eesti riik ei saa laenata, sest euroreeglid ei luba, ei ole tõsi," ütles Helme. Suurim väljakutse ja Helme sõnul viimase 20 aasta olulisim reform puudutab aga teist pensionisammast. Selle vabatahtlikuks tegemine on tema sõnul riskikoht, kuid seda tuleb kiiresti teha.

45 KOMMENTAARI

a
Arvamus 17. aprill 2019, 18:41
poliitik ei ole paraku eriharidusega ametnikust targem,kuigi mõned Ekre mehed arvavad,et eksisteerib nende arvamus ja vale arvamus.Kahju,kui tõde vaikib ja poliitik kõneleb.Ohtlik mäng tulevikule mõeldes.
n
naanu 11. aprill 2019, 09:52
vaadake ise neid matsakaid tantesid büroojuhte ja pisipepudega sekretärineiukesi päev läbi kohvikuis väga tähtsat tööd tegemas, vaadake neid noori täk...
(loe edasi)
Loe kõiki (45)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee