Tulevane keskkonnaminister Rene Kokk (paremal) on järeleandmatu!Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 10. aprill 2019 13:42
Laiema avalikkuse seas on EKRE uued ministrid paljuski tundmatud. EKRE esitas maaeluministriks Mart Järviku, keskkonnaministriks Rene Koka ja välismajanduse ministriks Marti Kuusiku. Neist Kokal on tulnud üle elada ka üleloomulik kogemus. 

Nimelt kirjutab EKRE hääletoru Uued Uudised, kuidas Kokk töötas 1998. aastal Saksamaal ehituspraktikal, kus muuhulgas sisaldas füüsiliselt raske ja kell 5.50 algav tööpäev seasulgude sõnnikust puhastamist. Seal tajus Kokk aga midagi sõnulseletamatut.

"Ühel hommikul, kui tund töötades mööda oli saadetud, tuli mõte, et seekord aitab küll – on ju küllalt tehtud ja sulud on enam-vähem puhtad. Ta väljus laudast, aga siis juhtus temaga midagi, mida ta ise seletada ei oska. See tunne ei lähe tal kunagi meelest. Miski tema sees, miski, mis oli kasvanud vanemate talus ja võimalik ka, et settinud temasse kõigi eelnevate põlvkondade kogemuste kaudu, sundis teda seisatama. See miski tema sees ütles: „Rene, see, mida sa teed just siin ja just praegu, määrab ära selle, mida sa teed kogu oma ülejäänud elu. Kui sa praegu lähed ja otsustad, et töö, mida sa seal kiirustades tegid, on hea küll, teed sa selliseid valikuid ka edaspidi.”," kirjeldas intsidenti Uued Uudised.

Seejärel läinud Kokk tagasi tööle ja teinud enda peas otsuse, et nüüd viib ta kõik asjad lõpule ja ei lähe kunagi kergema vastupanu teele.