IKEA kauplusFoto: Karin Kaljuläte/ Ekspress Meedia
Eesti Ekspress 10. aprill 2019 10:57
IKEA mööbliga klientidele külma teinud ärimees Juhan Kuuskemaa varjas end võlausaldajate eest ja kuigi politsei uuris asja üle viie aasta, ei saa Kuuskemaa karistust kriminaalasja aegumise tõttu.

Kriminaalasi puudutab 65 inimest, kes tellisid 2013. aasta augustist oktoobrini endale Juhan Kuuskemaa ettevõtte kaudu IKEA mööblit, kuid jäid lõpuks ilma nii kaubast kui ka makstud rahast.

Lisaks karistusest pääsemisele on Kuuskemaal võimalus nõuda riigilt kahjutasu, sest politsei seadis talle uurimise pärast 2017. aastal elukohast lahkumise keelu, kuid nüüd, kui meest süüdi ei mõistetud, on tal õigus nõuda hüvitist kui tõkend kahjustas näiteks tema „vabadusi ja normaalset elu“.

Kuuskemaa 2013. aastal loodud IKEAst eraldiseisva transpordifirma probleemid algasid sellest, kui Eesti klientide broneeringud Soome IKEA poodideni ei jõudnud ja kauba komplekteerimisel selgus, et näiteks 500eurose tellimuse teinud kliendile on võimalik viia vaid 400 euro väärtuses mööblit. Aja möödudes jäi Kuuskemaa ettevõte sellisel moel aina rohkematele klientidele võlgu ja suur hulk kliente ei saanud lõpuks kätte ei mööblit ega tühja makstud raha.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.