Läti president Raimonds Vējonis alustas kolmepäevast visiiti EestisseFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Terttu Jazepov 10. aprill 2019 10:54
Läti president Raimonds Vējonis on Eestis riigivisiidil 9.–11. aprillini, kohtudes selle käigus Eesti riigipea, riigikogu esimehe ja peaministriga ning külastades küberõppust „Locked Shields“. Läti riigipead saadavad riigivisiidil välisminister Edgars Rinkēvičs, majandusminister Ralfs Nemiro ja parlamendisaadik Jānis Vucāns.

10. aprillil kohtuvad Läti president Raimonds Vējonis ja tema kaasa Iveta Vējone Kadriorus president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovskiga. Kohtumise järel annavad presidendid pressikonverentsi. Seejärel asetab Läti riigipea pärja Vabadussamba jalamile ja liigub sealt edasi Toompeale, kus kohtub Eesti peaministri ja seejärel riigikogu esimehega.

Läti riigipea külastab veel Maarjamäe memoriaali ja rahvusvahelist küberõppust „Locked Shields“ ning kohtub õhtupoolikul Läti saatkonnas kohaliku Läti kogukonnaga. Õhtul osaleb Läti presidendipaar president Kersti Kaljulaidi ja Georgi-Rene Maksimovski pakutaval riigiõhtusöögil Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal.

Samuti toimub 10. aprillil Eesti ja Läti välisministrite kohtumine, mille järgselt kuulutavad ministrid välja Eesti-Läti keeleauhinna võitja.

11. aprillil külastab president Vējonis Mäos Läti erakapitali toel alustanud Baltimaade suurimat ehitussegude tehast Sakret. Tartus külastavad Läti ja Eesti presidendipaar Tartu Raekoda ning kohtuvad linnapea Urmas Klaasiga.
Pärastlõunal esineb Läti riigipea Tartu ülikooli aulas teemal „Teadmiste rollist vabaduste kaitsmisel“. Seejärel mälestab ta Raadi Uue-Jaani kalmistul Läti küttide rügemendi sõdureid ja Läti põgenejaid. Riigivisiit lõpeb Eesti Rahva Muuseumi külastusega.