Poliitika

Üllar Saaremäe: ma ei hääletanud Keskerakonna või EKRE kasuks, vaid Isamaa poolt (79)

Toimetas Hindrek Pärg, 9. aprill 2019 19:19
Üllar SaaremäeFoto: Martin Ahven
Näitleja ning Isamaa erakonna ridades riigikokku pääsenud Üllar Saaremäe seletas, et tal oli kaks valikut - kas jääda teatritöö juurde või minna parlamenti ja püüda eesti elu paremaks muuta. 

"Need, kes mind minu valikute tõttu lehmavaiaks taovad või hõisates taevani kiidavad, võivad nüüd lugemise lõpetada," kirjutab Saaremäe Facebooki postituses. 

"Ma olen erakond Isamaa liige. Ma olen neid valinud aegade algusest. Leian, et sellelaadset maailmavaadet omav erakond peab Riigikogus esindatud olema. Nüüd kandideerisin ma erakonna nimekirjas Riigikokku, sest hoolin Isamaa väärtustest ja maailmavaatest. Ja seda mitte ainult mõistuse, vaid ka südamega," seletab 2008. aastal parima meesnäitlejaks valitud praegune poliitik. 

"Mul oli kaks valikut. Kas jääda oma teatritöö juurde, või minna ja püüda eesti elu paremaks muuta. Ehk - kas loobuda mandaadist või minna ja teha oma erakonnaga koostööd. Valikut – minna ja hakata vastutöötama või minna ja ülekarata, minul ei olnud. Kindlasti tuleb teemasid, kus minu vaated erakonna üldsuse omadest erinevad, aga see pole praegune teema. 

Ma ei hääletanud Keski ja EKRE kasuks, vaid Isamaa poolt. Ma ei hääleta sotside või Reformi vastu, vaid Isamaa poolt. Mõistan, et viimane lause võib mõjuda mitmetimõistetavana, aga siia pole midagi parata. Tahtsin selle südamelt ära öelda," sõnas Saaremäe.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee