Krimi

Kohus jättis Pavel Gammeri, Hubert Hirve ja Ardo Vilbre vahi alla (5)

Toimetas Triinu Laan, 9. aprill 2019, 12:39
Foto: Teet Malsroos
Harju Maakohus otsustas jätta rahuldamata Pavel Gammeri ja Ardo Vilbre kaitsjate taotlused vahistamise tühistamiseks ja selle asendamiseks elektroonilise valvega ning Hubert Hirve kaitsjate taotlused vahistamise tühistamiseks ja selle asendamiseks elektroonilise valve või kautsjoniga.

Kohus selgitab, et vahistatuse põhjendatust on võimalik kontrollida igal ajahetkel, kohustuslik on see iga 6 kuu järel. Kohus möönab siiski, et praeguseks ajaks on süüdistatavad viibinud vahi all juba märkimisväärse aja, mida tuleb arvesse võtta edaspidi vahistamise põhjendatuse kontrollimisel. Praegu tehtav otsustus ei tingi vältimatult isiku vahi all viibimist kogu järgneva kohtumenetluse jooksul, vaid kajastab kohtu seisukohta vahistamise põhjendatuse osas praegusel ajal.

Lisaks leidis kohus, et süüdistatavate puhul esinev uute kuritegude toimepanemise oht ei võimalda vahistamise asendamist elektroonilise valvega. Võimalikud kuriteod on sellist laadi, mida ei ole kohtu hinnangul võimalik vältida isikule elektroonilise valve kohaldamisega. Kuritegude toimepanemist saab jätkata sisuliselt ka kodust lahkumata; samuti on isikul sel juhul piiramatud suhtlemisvõimalused, mis võimaldavad korraldada uute kuritegude toimepanemist.

Määrusi on võimalik edasi kaevata 15 päeva jooksul.

Samal teemal

5. aprill 2019, 16:03
Hirv pakub enda vahi alt vabastamise eest pool miljonit eurot
3. aprill 2019, 20:56
VIDEO | Hirve ja Gammeri protsessis süüdistuse saanud vandeadvokaat peab uurimist vandenõuks
13. veebruar 2019, 11:35
GRAAFIK | Hirv ja Gammer lüpsid jõugu „musta kassat“ miljonite eurodega
12. veebruar 2019, 11:50
Vaata, keda pidas Gammeri ja Hirve jõuk ohuks oma tegevusele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee