Aliko DangoteFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 9. aprill 2019 11:43
Nigeeria miljardär Aliko Dangote, kes on tuntud ka kui Aafrika rikkaim mees, ütles Elevandiluurannikul toimunud laupäevasel foorumil, et ta võttis ükskord pangast välja kümme miljonit dollarit – et seda lihtsalt vaadata, vahendab AFP.

Nigeerlasest tööstusmagnaat Dangotele kuuluvad erinevate tootmisaladega globaalsed ettevõtted. Tema sõnul oli esimene teenitud miljon noorena väga oluline, kuid nüüd ei oma numbrid enam eriti tähtsust. Kui ta kümme miljonit dollarit pangast välja võttis, tahtis ta seda vaadata ning mõista, et see on päris raha, mitte vaid numbrid paberil.

„Ühel päeval võtsin ma välja kümme miljonit, panin selle auto pakiruumi ning seejärel enda tuppa. Ma vaatasin seda ja mõtlesin, et nüüd ma usun, et mul on raha, ning viisin selle järgmisel päeval panka tagasi,“ teatas Dangote kuulajatele.

Tema sõnul on Aafrika tuleviku kaks kõige olulisemat sektorit põllumajandus ja uued tehnoloogiad. Tööstusmagnaat pani noortele ettevõtjatele südamele, et nad ei satuks esmase edu puhul liialt hoogu, sest äris on nii tõuse kui ka mõõnu.