Krimi

FOTOD | Rongi alla jäänud naise surm vapustas Türi elanikke: õudne! Ehk oli ta hajevil... (33)

Kristjan Väli, 9. aprill 2019 07:48
Rongiõnnetus Türil.Foto: Kaspar Pokk
Türi raudteejaamast mõnisada meetrit eemal, kõrvalises ja prügi täis loobitud raagus võpsikus hukkus rongi ette astunud 52aastane naine. Kohalikud mõtisklevad tagantjärele nukrusega: kas tõesti ei kuulnud too õnnetu hing lähenevat Tallinna rongi?

Teisipäeva pärastlõunal, vaid loetud tunnid pärast õnnetust sajab Türi raudteejaamas vihma ja lörtsi läbisegi. Ilm on varakevadest hoolimata ääretult sügisene ja külm, mistõttu on paljud kohalikud endale kapuutsi silmini pähe tõmmanud ning tormavad poolpimesi mööda linnatänavaid. Lihtsalt nii jäine on see aprillikuine tuul.

Samal teemal

Ei olnud see ilm meeldivam ka hommikul kella kaheksa ajal, kui kohalik naine otsustas ületada raudtee mööda pisikest ja kõrvalist, kohalike endi tekitatud ülekäigurada. Mis sest, et korraliku nähtavusega valgustatud ülekäik oli vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel.

Kella ühe ajal päeval ei ole traagilisest õnnetusest järel ühtegi märki. Ei ole küünlaid ega lilli. Sissetallatud rada lookleb läbi võsa, mis pole veel lehte läinud. Teelõik on porine ja paksult olmeprügi  täis.

Naise surmast on pärastlõunaks kuulnud kogu linn. „Õudne!“ sõnab kohaliku söögikoha teenindaja kurbusega. Ta ei tea, kes rongirataste all hukka sai. „Olevat olnud vanem naisterahvas,“ ohkab ta.

Õnnetuspaigast paarsada meetrit eemal asub Türi huvikeskus. Sealsete töötajate sõnul kasutavad Türi elanikud raudtee ületamiseks seda kõrvalist ja võssa kasvanud rada küll, aga pigem harva. Massilist voorimist ei pidanud seal igal juhul olema.

ÕNNETUSPAIK: Kohalik naine ületas raudtee mööda pisikest ja kõrvalist rada. See otsus sai talle saatuslikuks.

„Eks ta tööle läks, aga miks ta rongi ei märganud? Äkki oli kapuuts peas. Tänapäeva rongid on nii vaiksed,“ spekuleerib üks kohalikest.

„Varemgi on siin inimesed rongi alla jäänud. Ehk oli ta hajevil...“ püüab teine kohalik elanik mõista selle traagilise õnnetuse põhjust.

Raudtee jagab Türi linna sisuliselt kaheks, mistõttu on vägagi tõenäoline, et pead tööle minnes ületama terasteed vähemalt ühel korral.

Naine ei reageerinud rongijuhi signaalile

Paide politseijaoskonna välijuhi Raimond Innose sõnul juhtus õnnetus esialgsetel andmetel siis, kui naine ületas raudteed selleks mitte ettenähtud kohas ega reageerinud rongijuhi antud signaalile.

VALGUSTATUD JA OHUTU: Ülekäigurada oli vaid kiviviske kaugusel, ent naine otsustas raudteest üle turnida kõrvalisest kohast. Foto: Kaspar Pokk

„Rong liikus Viljandist Tallinna poole ja õnnetus juhtus ligi kilomeeter enne Türi raudteejaama. Õnnetuspaigas oli näha rada, mida mööda inimesed ilmselt raudteed ületavad. See koht jääb umbes 200 meetri kaugusele selleks ettenähtud ülekäigukohast. Iseenda ohutuse tagamiseks tuleb raudtee läheduses olla alati väga tähelepanelik, ületada seda õiges kohas ja veenduda, et rongi ei ole tulemas,“ sõnas Innos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee