Maailm

Surnud eksmehe uut abikaasat solvanud naine võib Dubais vangi minna (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. aprill 2019 07:50
Laleh Shahraveshi tütar pääses küll tagasi koju, ent eksmehe uut naist hobuseks sõimanud ema pidi Dubaisse jäämaFoto: @BBCLondonNews / Twitter
Suurbritannia kodanik Laleh Shahravesh võib Dubais trellide taha minna, kuna solvas oma eksmehe uut naist, kirjutavad Evening Standard, The Guardian ja BBC. Vanglakaristuse pikkus võib sellise teo eest olla kuni kaks aastat, lisaks võib ta saada kuni 58 000 euro suuruse trahvi.

Süüdistuse järgi kasutas Laleh 2016. aastal Facebooki postituses Pedro Manuel Coreia Dos Santose ja tolle uue naise suhtes halvustavat kõnepruuki. Politsei vahistas 55aastane londonlanna ja tema teismelise tütre märtsikuus, kui Laleh ja tüdruk märtsis Dubaid külastasid. Seal ei olnud daamid niisama puhkamas, vaid Lalehi eksmehe matustel. Nimelt lahkus mees 3. märtsil siitilmast südameprobleemidest põhjustatud terviserikke tõttu.

Laleh ja Pedro olid abielus 18 aastat. Abieluaastate lõppu jäi ka üks kaheksakuune periood, mil paar elas Araabia Ühendemiraatide suurlinnas Dubais. Laleh läks koos lapsega Dubaist tagasi Londonisse, ise arvates, et mees järgneb perele. Naise üllatuseks saatis mees talle järele hoopis lahutuspaberid. Paar kuud hiljem nägi Laleh Facebooki laetud fotodelt, et Pedrol on Dubais juba uus abikaasa. See intsident põhjustaski eelmainitud postituse.

Farsi keeles kirjutatud tekstis nimetas Laleh meest idioodiks ja tema uut naist hobuseks. Täpsemalt kirjutas ta: „Ma loodan, et vajud maa alla, sa idioot. Käi põrgusse. Ma ei suuda uskuda, et sa mind sellise hobuse pärast maha jätsid.“

See aga on Araabia Ühendemiraatides kuritegu. Lalehi vastu esitas süüdistuse toosama väidetava hobusenäoga uus naine. Ehkki nii Lalehi esindav kohalik inimõigusorganisatsioon Detained in Dubai (Kinnipeetud Dubais ingl. k.) kui Suurbritannia välisministeerium esitasid naisele palve süüdistus tagasi võtta, keeldus solvatu sellest kategooriliselt. Võib-olla lõid kunagised negatiivsed emotsioonid mehe matustel taas üle pea...

Ise väidab 42aastane Samah Al Hammadi, et Laleh sõimas teda korduvalt ka mehele saadetud e-mailides, nimetades uut naist litsiks. Ahistavad kirjad olevat Pedro postkasti lennanud mitu aastat järjest. Samah pole ka rahul, et eks mehelt rahalist toetust küsis.

Lalehi 14aastane tütar tohtis Londonisse tagasi lennata. Ta kirjutas Ühendemiraatide peaministrile kirja, milles palub oma emale vabadust. Lalehit esindav advokaat selgitab, et naine pääses küll kautsjoni vastu trellide tagant välja, ent politsei konfiskeeris tema passi ja Laleh ei saa riigist lahkuda. Briti välisministeerium suhtleb kohalike ametnikega, et olukorda kuidagi lahendada.

Naise advokaat paneb kõigile AÜE-sse reisijatele südamele enne tutvuda kohalike laimu ja küberkuritegevust puudutavate seadustega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee