Eesti uudised

Õhtulehe üürieksperiment tõestab – turg on korteriomanike dikteerida!

ÕHTULEHT UUDISTAS PEALINNA SÄÄSTUKORTEREID: tualettpott söögilaua kõrval, kuid hind krõbedam kui väikelinna kolmetoalisel (58)

Geidi Raud, 10. aprill 2019 07:00
MA NÄEN SIND: Ei, siit uksest ei pääse Narniasse, vaid hoopis erilisse urgu.Foto: Erakogu

Tallinnasse soodsat elupinda otsiv inimene peaks arvestama, et väljenditel „ateljeekorter“, „kesklinn“ ja „avatud köök“ võib olla pealinnas hoopis teistsugune tähendus ning et üürihinnad on kõrgemad kui kunagi varem. Olgu etteruttavalt öeldud, et „ateljeekorteris“ võib olla luksus teha häda kohe söögilaua kõrval ja samal ajal elavat tuld nautida.

Terav varakevadine tuul lõikab läbi ihu, kui seisan Sitsi tänava täissoditud seintega kortermaja ees. Esimese korruse aknal peesitab mustvalge kass, tal tundub vastupidiselt minule soe ja mugav olevat. Keegi on ka just siia hoonesse sisse kolimas – majatrepile kuhjub järjest erinevate kirjadega kaste: antiik, tehnika, varia... Mind siia juhatanud kuulutuses rõhutati, et 250eurose kuutasu eest on üürile anda „väike ateljeekorter Põhja-Tallinnas muinsus- ja kultuuriväärtusliku maja nurgatornis“ ning et täpsemalt on tegu „omanäolise uruga erilisele üürnikule.“ 

Seda poole miinimumpalga eest üüritavat urgu tahan küll oma silmaga näha! Kohe näengi, sest pruunist lingita puuuksest, millele keegi on silmad pähe joonistanud, pistab pea välja rõõmus korteriomanik – “Näen, et siin seisab üks üürnikukandidaat,” teatab ta. Vaatan kahele poole, kuid siis meenub mulle kiiresti, et see olen ju mina! 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.04.2019
Seisukoht | Hurtsikule hurtsiku hind!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee