Poliitika

Mihhail Kõlvart: venekeelne linnapea võib tekitada pingeid (97)

Ohtuleht.ee, 11. aprill 2019 15:45
Mihhail KõlvartFoto: Teet Malsroos
Neljapäeval valitakse kõigi eelduste kohaselt Tallinna linnapeaks Taavi Aasa asemel keskerakondlane Mihhail Kõlvart, kes tunnistab, et venekeelne meer võib inimestes hirme ja pingeid tekitada. 

"Ma kujutan ette, et seoses minu tulekuga linnapeaks tekivad mõnedel inimestel ka väga suured hirmud," kommenteeris Kõlvart Pealinnale antud intervjuus. 

Samal teemal

"Pärast Erast Hiatsintovit (linnapea aastal 1905 – toim.) olen ma esimene venekeelne linnapea, see võib tekitada pingeid ning aus oleks seda ilmselt tunnistada. Minu eesmärk on aga kindlasti töötada kõigi linnaelanike heaks sõltumata sellest, mis on minu või nende emakeel," kinnitas Kõlvart. 

Uus meerikandidaat tunnistab, et on juba varem mõelnud sellele, kas ta saaks linnapea tööga hakkama. "See töö tähendab eelkõige väga suurt vastutust."

Kõlvarti sõnul on tema jaoks Tallinn esmajoones inimesed, kes siin elavad. "Tallinna linnavõimu kohustus on luua selline linnaruum, mis vastaks inimeste ootustele ja vajadustele. See on keeruline, sest ühest küljest tuleb säilitada nii ajaloolisi kui ka  keskkondlikke väärtusi, teisest küljest arendada nüüdisaegset linnasüsteemi. Need eesmärgid on tihti üksteisega vastuolus, kui rääkida näiteks linnaplaneerimisest või liikluskorraldusest. Me peame kogu aeg otsustama, mis on tähtsam – kas keskkonna täielik säilitamine endisel kujul või siis edasiminek."

Samal teemal

04.03.2019
Reformierakond ei toeta Kõlvartit Tallinna linnapeaks saamisel
04.03.2019
Keskerakond kinnitas Tallinna linnapeakandidaadiks Mihhail Kõlvarti, kuni linnavolikogu kinnituseni on meeri rollis Kalle Klandorf
03.03.2019
Kõlvarti meelemuutus: ma ei välistanud ministriportfelli, aga praegu kandideeriksin Tallinna juhiks
20.02.2019
Parim häältekoguja on Kõlvart, resultatiivseim saadikukohtade tooja Kallas