Krimi

KOHTUS LÕPPENUD LAPSEPÕLV: viin, kanep, multikad ja seks vastu tahtmist (18)

Juhan Haravee, 8. aprill 2019 11:22
SIIRAS KAHETSUS: Pedofiiliasüüdistuse võib saada ka äsja täiskasvanuks saanud nooruk – seadus võimaldab!Foto: Stanislav Moškov

Harju maakohtus kuulutati neljapäeval, 4. aprillil välja kohtuotsus 20aastasele Kenile (nimi muudetud), kellele prokuratuur oli esitanud süüdistuse noorema kui 18aastase isiku vägistamises ja alaealise kallutamises narkootilise aine ebaseaduslikule tarvitamisele. Formaalselt võttes on tegu pedofiiliakuriteoga, aga kas see on nii must-valge? 

Alaealise neiu kanepi tarvitamisele kallutamises mõistis kohus pealtnäha lapseohtu Keni õigeks. Kui ikka 17aastasel piigal oli väljakannatamatu soov kanepi mõju omal nahal ära proovida, ei saa Kenile ometi kallutamist süüks panna, leiab kohus. Vägistamissüüdistusega n-ö pedofiiliaparagrahvi (KarS § 141 lg 2 p 1) alusel noormehel nii hästi ei läinud, sest selles leidis kuriteo toimepanemise ajal 19aastase Keni süü uurimisel tõendamist.

Kohus mõistis varem kriminaalkorras karistamata Keni alaealise vägistamises süüdi, karistades teda alammäärast kergema karistuse ehk kaheaastase tingimisi vangistusega. Sellega kaasneb kahe ja poole aastane katseaeg koos seadusest tulenevate käitumisreeglite ja piirangutega. Aasta jooksul peab Ken riigile hüvitama menetluskulud. Sedagi summat on kohus pidanud vajalikuks poole võrra vähendada, jättes Kenile maksta vaid 1885 eurot.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee