Maailm

LOODUSE KARM KÄTTEMAKS: elevant tappis salaküti, laiba sõid lõvid ära (13)

Toimetas Aadu Hiietamm, 8. aprill 2019, 10:40
Isalõvi Krügeri rahvuspargis. Pilt on illustratiivne. Foto: AP/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariigis Krügeri rahvuspargis trampis elevant surnuks ninasarvikuid jahtima läinud salaküti, vahendab CNN. Salaküti neli kaaslast põgenesid jätsid surnukeha tee äärde, et tapetu omaksed saaksid sellele järele tulla.

Tapetu perekond saatis sündmuskohale pargivahid, kes leidsid eest vaid inimese pealuu ja verised püksid. Kõigi märkide järgi olid elevandi tapetud salaküti laiba ära söönud lõvid.

Samal teemal

Krügeri rahvuspargi juht Glenn Phillips avaldas hukkunu omastele kaastunnet. Ta lisas: "krügeri rahvusparki ebaseaduslikult jalgsi sisenemine on rumal tegu. See on väga ohtlik ja juhtunu tõestab seda."

Politsei võttis hukkunud salaküti kaaslased vahi alla ja konfiskeeris nende relvad. 

Krügeri rahvuspargi pindala on ligi 19 000 ruutkilomeetrit ja see on maailmas üks suuremaid. Rahvuspargis on pidevalt probleeme salaküttidega, kes tapavad nii lõvisid, ninasarvikuid kui ka elevante. Tapetud loomade kehaosi kasutatakse rahvameditsiinis. Aasias peetakse näiteks ninasarviku sarve tugevaks potentsiravimiks ning selle järele on suur nõudlus Hiinas, Vietnamis ja Laoses. Aasia turgudel on hea minek ka elevandiluul. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee