Eesti uudised

Narva volikogu opositsiooni liige kaotas kohtuvaidluse 

Siim Randla, 8. aprill 2019 06:37
Foto: ALDO LUUD
Narva volikogus opositsioonis olev fraktsiooni Meie Narva liige Ants Kutti üritas volikogu komisjonidesse pääseda riigikohtu abil, kuid viimane ei rahuldanud nende kaebust.

Üle-eelmisel sügisel jõustunud seadusemuudatus kinnitab opositsioonile proportsionaalse esindatuse volikogu komisjonides, ehk fraktsiooni Meie Narva esindajaid pidanuks komisjonide liikmete seas olema umbes neljandik. Narvat toona valitsenud Keskerakond ei tunnista aga sellist muutust ja nii pääseski opositsiooni pakutud 36 kandidaadist volikogu 12 komisjoni vaid kolm, kirjutas ERR. 
Meie Narva fraktsiooni liige Ants Kutti esitas kaebuse Tartu halduskohtule, kes lükkas selle tagasi. „Kaebasin kohtusse volikogu otsused, mille järgi mind ei arvatud komisjoni koosseisu, kuigi mul on selleks seadusjärgne õigus,“ on Kutti öelnud. Edasikaebust ei rahuldanud ka Tartu ringkonnakohus. Kutti pöördus Riigikohtusse, kes läinud nädalal jättis määruskaebuse rahuldamata. Kaebaja taotles Riigikohtule esitatud määruskaebuses halduskohtu ja ringkonnakohtu määruste tühistamist ja asja saatmist halduskohtule menetlusse võtmise otsustamiseks.

Samal teemal

08.04.2019
Narva volikogu valis uueks linnapeaks parteitu Aleksei Jevgrafovi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee