Eesti uudised

Toomas Tõniste kinnistud on siiani arestitud (11)

Siim Randla, 8. aprill 2019, 06:31
Foto: Tiina Kõrtsini
Süüasjaga seoses on siiani arestitud kaks rahandusminister Toomas Tõnistele (pildil) kuulunud kinnistut, mille parendamiseks kulunud raha oli ministri naisevend Erik Nigola väidetavalt petnud PRIA-lt välja.

Harju maakohtus on arutusel Erik Nigola, Ain Kaldra , Tarmo Kuusmaa , Ülo Puurandi , Veiko Valtsi , Andres Kokk ja Anella Stimmer asi , keda prokuratuur süüdistab soodustuskelmuses. Juriidlistest isikutest on kohtu all OÜ Ruudustik, OÜ Spektro Arendus, OÜ Markander, OÜ Home-ID, Iasgen OÜ, 3D Reaktor OÜ ja Paternoster OÜ. Kõik seitse äriühingut on seotud rahandusminister Toomas Tõniste abikaasa Ingridi venna Erik Nigolaga. Prokurör Eve Olesk on süüdistuse sisu kohta öelnud, et seitse äriühingut ja nende juhatuse liikmed on esitanud PRIA-le valeandmeid soodustuse saamiseks, tõstnud kunstlikult ehitusobjektide hinda, esitanud võltsitud hinnapakkumisi. Kuna nendel äriühingutel puudus ka raha omaosaluse eest tasumiseks, siis esitati fiktiivseid arveid ja akte tehtud töödest kuludeklaratsioonides, millega peteti PRIA-lt välja enam kui 400 000 eurot, on ta öelnud.

Süüasjaga seoses pole Tõnistele kuulunud kinnistuid aresti alt vabastatud. Kriminaalasjas arestiti  Breting OÜ-le kui kolmandale isikule kuuluvad kinnistud, kuivõrd PRIA rahadega parendati nimetatud kinnistuid. PRIA-le toetustaotluste esitamise ajal ei olnud nimetatud kinnistute omanik mitte Breting OÜ, vaid Erik Nigola. Kuna PRIA-le tekitatud kahjud ei ole hüvitatud, siis on kinnistud jätkuvalt aresti all, selgitas Olesk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee