Viktoria Ladõnskaja-Kubits loobus rahvastikuministri ametikohast, misjärel sai sellele toolile hoopis Riina Solman.Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht/Delfi 7. aprill 2019 12:22
Viktoria Ladõnskaja-Kubits loobus rahavastikuministriks hakkamisest, sest oleks pidanud loobuma väärtustest, mille nimel siiani on tegutsenud.

“Vastab tõele. See konkreetne - rahvastikuministri - portfell oli pakutud ja ma loobusin sellest. Põhjusi oli terve rida. Üks neist peitub selles, et me räägime palju riigireformist ja suurtest avaliku sektori kuludest, aga teeme juurde ministri positsioone. Lisaks on mul küsimusi ka loodava koalitsiooni kui niisuguse osas”, kommenteeris Ladõnskaja-Kubits oma otsust Delfile.

"Lühidalt. Kogu oma tööelu jooksul olen üritanud hoida väärtusi, mida õigeks pean. Et seda teha jõuliselt, sai minust ajakirjanik. Teekonnal poliitikasse lülitasin sisse teise käigu, et veelgi rohkem kaitsta sedasama käega mittekatsutavat asja, mida nimetakse maailmavaateks. Ning kahtlemata, veel paar aastat tagasi ma tõsimeeli mõtlesin, et on olemas ka kõrgemad positsioonid, mis aitavad sind mitte lihtsalt kaitsta vaid oma rööpaid rajada… 
Sel nädalal sain ettepaneku. Lasin sellel mõttel kajana lennata oma teadvuses – saavutasid ju. Ja siis sain aru, et võttes selle ettepaneku vastu, sa tegelikult loobud oma väärtustest, mille nimel enne tegutsesid. Ning seekord loobudes kõrgest positsioonist, jääd sa tegelikult oma väärtustele truuks."