Eesti uudised

ÕL VIDEO JA FOTOD | MART HELME: perekonna mõiste defineerimine mehe ja naise liiduna läheb rahvahääletusele! (210)

Liina Hallik | Video: Tiina Kõrtsini, 6. aprill 2019 15:56
Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas tänasel erakorralisel istungil koalitsioonilepingu Keskerakonna ja Isamaaga ning otsustas EKRE kandidaadid valitsuse ministrikohtadele. Erakonna esimees on sõlmitud leppega rahul. "Meie programmist jäi alles oluliselt rohkem kui Keskerakonna omast!"  Helme sõnul kinnitas volikogu koalitsioonileppe üksmeelselt. „Selle analüüsimine ja närimine ja sealt kiuslike küsimuste esitamine – kes kui palju järele andis ja kellel müts silmade peale tõmmati ja kellele jalaga tagumikku anti – tuleb tulevikus,” ennetas Helme ajakirjanike küsimusi.

EKREle olulise teemana tõi erakonna esimees välja kooseluseaduse, mis peab küll ootama rahvaalgatuse ja rahvahääletuse süsteemi käivitumist. "Perekonna mõiste täpne defineerimine mehe ja naise liiduna läheb rahvahääletusele. Me oleme üsna veendunud, et rahvas meid toetab!”

Samal teemal

Helme märkis ka, et võtab siseministrina raudsesse haardesse immigratsiooniteema. „Propagandistlikult hakatakse küll jälle rääkima, et meil ei ole pagulasi! On küll!” lajatas Helme. „Möödunud aastal tuli Eestisse hinnanguliselt 22000 inimest idapoolsetest riikidest: küll renditööjõuna, küll illegaalse tööjõuna, küll sisserände igasuguste erandite ja muude vahendite abil. Järgmiseks aastaks ennustatakse, et see number võib olla juba 33000. See on kindlasti Eestile probleem.”

Otseselt kripeldama Helme sõnul midagi ei jäänud. „Kui meie programm oli väga lühike ja konkreetne, siis keskerakonna oma oli 70 lehekülge pikk ja sellest jäi alles oluliselt vähem kui meie programmist!” on Helme uhke. „Võibolla kõige problemaatilisem küsimus on seotud Rail Balticuga. Meie sellist raiskavat, loodust hävitavat ja ühiskonda lõhestavat projekti nagu praegu kavandatakse, ei toeta!”

Volikogu koosolekul kinnitati ka EKRE ministrikandidaadid. „Ministeeriumid on meil siseministeerium, rahandusministeerium, maaeluministeerium, keskkonnaministeerium ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministeerium. Ministrid siis vastavalt - siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme, maaeluminister Mart Järviku, keskkonnaminister Rene Kokk ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks Marti Kuusik. Paar nime on teile vähe tuntud, aga küll te tuttavaks saate."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee