Eesti uudised

Kolme erakonna volikogud kinnitasid koalitsioonileppe (10)

Toimetas Katrin Rohtla, 6. aprill 2019, 13:48
Mart Helme, Jüri Ratas, Helir-Valdor Seeder.Foto: Robin Roots
Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ning Erakond Isamaa volikogud kinnitasid täna koalitsioonileppe. Loodav valitsusliit allkirjastab leppe esmaspäeval.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tänas kolme erakonna volikogu koalitsioonileppe heaks kiitmise eest ning avaldas tunnustust delegatsioonidele, kes nelja nädala jooksul otsisid aktiivselt ühisosa ning võimalusi, kuidas Eesti elu järgneval neljal aastal edasi viia. Ratas sõnas, et laiapõhjalise koalitsiooni eesmärk on esindada kõiki Eestimaa inimesi, kasvatades inimeste heaolu ja turvatunnet, panustades tugevalt muu hulgas sotsiaalvaldkonda, haridusse, tervishoidu ja tasakaalustatud regionaalarengusse.

Samal teemal

“Täna volikogude poolt vastu võetud koalitsioonileppes on väga olulisi punkte Eesti jaoks ja mul on hea meel, et konstruktiivne koostöö kolme erakonna vahel on jõudnud tulemuseni,” sõnas Ratas.  

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul on sündiv kolmikliit kõige laiapõhjalisem koalitsioon, mida pärast Riigikogu valimisi oli võimalik moodustada. “Asume ehitama jõukamat, turvalisemat, demokraatlikumat ja õiglasemat Eestit,” ütles Helme.  

Isamaa erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul sai koalitsioonilepe volikogu heakskiidu. „Loodava valitsuse koalitsioonilepe peegeldab Isamaa prioriteete. See valitsus austab inimeste vabadust ja õigust oma elu üle ise otsustada ning seisab meie ühiskonna alustala – perekonna eest,“ ütles Seeder. Seeder lisas, et täna heaks kiidetud koalitsioonilepe lähtub samadest väärtustest ja põhimõtetest, mis on kujundanud Eesti senise välis- ja julgeolekupoliitika.

„Meie erakonna liikmed ja Eesti rahvas teavad, et Isamaa osaleb ainult sellises valitsuses, mis väärtustab demokraatlikku õigusriiki, meie iseseisvat kaitsevõimet, järjepidevat välispoliitikat ning mõistab meie liitlaste olulisust ja aktiivset välissuhtlust.“ 

Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Erakond Isamaa allkirjastavad volikogude poolt heaks kiidetud leppe esmaspäeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee