Poliitika

PILDID | Vaata, kes on Keskerakonna ministrikandidaadid (46)

Toimetas Marvel Riik, 6. aprill 2019 12:27
Jüri Ratas.Foto: Martin Ahven
Keskpäeval kogunes Salme kultuurikeskusesse Keskerakonna volikogu, et kinnitada koalitsioonileping ja ministrikandidaadid.

Keskerakond saab endale lisaks peaministrile veel majandus- ja taristu-, haridus- ja teadus-, sotsiaal- ning regionaalministri portfellid.

Majandus- ja taristuminister on Taavi Aas.

Haridus- ja teadusminister on Mailis Reps.

Sotsiaalminister on Tanel Kiik.

Regionaalminister on Jaak Aab.

Peaminister on Jüri Ratas.

Reps tõi välja, et koalitsioonileping suuri reforme haridusvaldkonnale kaasa ei too „Eesti keele teema oli ka põhjalikult arutelul ja leiti, et enne kui saame alustada formaalsete muudatustega, on oluline tagada, et meil oleks õpetajate järelkasv, et meil oleks kvaliteetne eestikeelne õpe juba nendes mahtudes, mis meil on täna seadustes,“ rääkis Reps.

Aab soovib enda valdkonnas tõsta kohalike omavalitsuste otsustusvõimet ja arendada erinevaid Eesti piirkondi. „Kindlasti tahame aidata ettevõtlusel saada maapiirkonnas jalgu paremini alla,“ ütles Aab. „Tahame jätkata ka riigireformiga, et see oleks efektiivsem.“

Aas märkis enda portfelli juures tagasihoidlikult, et keskendub riigi ettevõtetele käekäigule ja suurtele taristuprojektide vedamisele.

Kiik plaanib enda tööpõllul keskenduda ravijärjekordade lühendamisele, erakorralise pensionitõusu eluviimisele ja hooldekodude voodikohtade tagamisele. „Paljud asjad on raha, aga kindlasti ka efektiivsuse taga,“ rääkis Kiik.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tutvustas erakonna volikogule koalitsioonilepingu põhimõtteid ning rõhutas, et loodav valitsusliit seisab nii Eesti arengu kui ka Keskerakonnale oluliste väärtuste ja põhimõtete eest.

Ratas ütles erakonnakaaslaste ees peetud kõnes, et loodav valitsusliit hakkab tööle Eesti tervikliku arengu nimel ning seisab iga inimese heaolu eest, ka nende, kes tulevast valitsust veel ei toeta. Ta tõdes, et loodavale koalitsioonile on antud hävitavaid hinnanguid enne koalitsioonilepingu valmimist, kuid kolme erakonna roll ja kohustus on kartusi maandada ning ühiskonda rahustada. „Tõestame oma tegevusega, et Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsus seisab Eesti tervikliku arengu, iga inimese heaolu ning Keskerakonnale oluliste väärtuste ja põhimõtete eest,“ rõhutas Ratas.

Erakonna esimees tutvustas ka olulisemaid punkte loodava valitsusliidu 15 peatükist koosnevast ning ligi 40-leheküljelisest dokumendist. Valitsusliit pole kokku leppinud ühtegi maksutõusu, vaid otsitakse võimalusi aktsiiside langetamiseks, oluliseks eesmärgiks seadis kolmikliit Ratase sõnul pensionitõusu.

Samuti jätkub tasuta ühistranspordi võimaldamine, kaasatakse senisest enam Eesti inimesi otsustusprotsessidesse, vähendatakse bürokraatiat, tugevdatakse solidaarset tervishoidu ning panustatakse senisest enam eesti keele õppesse, luues sealjuures riigikogu juurde eesti keele õppe probleemkomisjoni.

Saavutati ka mitu olulist kokkulepet, mis muudavad Eestimaa elanike jaoks Eesti kodakondsuse saamise lihtsamaks. Rõhutati, et edendada tuleb sidusat, sallivat ja turvalist ühiskonda, kus rahvuste vahelise vaenu ilmingutel, antisemitismil ning ühiskonda lõhestaval retoorikal pole kohta.

Ratas ütles, et ühiselt tuleb tasandada kahetsusväärselt suureks paisunud lõhesid siinsete kogukondade vahel – jõukamate ja vaesemate vahel; maapiirkondade ja linnade vahel; liberaalse ja konservatiivse maailmavaatega inimeste vahel. „Meil on ainult üks Eesti ja see on loomulikult meie kõigi Eesti. Ma ei kujuta ette, et see saaks olla kuidagi teisiti,“ sõnas ta.

Erakonna esimees kinnitas kõigile kriitikutele, et Keskerakond ei lõhene ega murene, vaid läheb edasi veel tugevamana. Erakonna esimees tänas nii kolme erakonna delegatsioone kui ka erakonnakaaslasi ja toetajaid, kes ei tormanud uksi paugutama, vaid ootasid ära konsultatsioonide tulemused ning koalitsioonilepingu kavandi.

Samal teemal

06.04.2019
GALERII I Vaata, kes on EKRE ministrikandidaadid
06.04.2019
MIDA ON EESTIL OODATA: Vaata, mida kolme erakonna koalitsioonilepe lubab!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee