Eesti uudised

Täiendatud kell 12.10!

GALERII | OTSUS TEHTUD: Isamaa esitab ministriteks need viis inimest! (42)

Ohtuleht.ee, 6. aprill 2019 10:59
Isamaa volikogu.Foto: Teet Malsroos
Isamaa ministrikandidaatideks on Urmas Reinsalu, Raivo Aeg, Jüri Luik, Tõnis Lukas ja Riina Solman.

Täna kogunenud Isamaa erakonna volikogu kinnitas ministrikandidaadid. Kaitseministriks esitatakse Jüri Luik, justiitsministriks Raivo Aeg, välisministriks Urmas Reinsalu, rahvastikuministriks Riina Solman ja kultuuriministriks Tõnis Lukas.

Samal teemal

Isamaa saadetud pressiteates seisab, et esimehe Helir-Valdor Seedri sõnul on Isamaal olnud alati väga tugev julgeoleku- ja välispoliitika alane kompetents ning seda näitab ka koalitsioonipartnerite vahel kokkulepitud ministriportfellide jaotus.

„Raivo Aeg ja Jüri Luik on suure kogemusega oma valdkonna eksperdid, keda tuntakse nii Eestis kui välismaal. Nende panus meie õigusriiki ja julgeolekusse on hindamatu väärtusega,“ ütles Seeder.

„Urmas Reinsalu senine kogemus näitab, et ta on välisministri kohale väga tugev kandidaat. Ta on oma töös justiitsministrina näidanud üles võimekust tuua Eesti huvid ja Eesti jaoks olulised teemad rahvusvahelisele areenile. Kaitseministrina ei lasknud ta end heidutada poliitiliste oponentide kriitikast ja ametiaja jooksul tugevdas ta koostööd meie liitlastega, mille üheks märgiliseks saavutuseks on tänane liitlasvägede alaline kohalolu Eestis.“

„Kuigi inimesed seostavad Tõnis Lukast ennekõike haridusvaldkonnaga on talle ka kultuurivaldkonnas vähe võrdväärseid kandidaate. Värskeimaks näiteks tema kompetentsist selles vallas on Eesti Rahva Muuseumi rajamine ja juhtimine. Lukase näol on tulevases valitsuses visiooniga minister, kes suudab leida tuge ka väga suurtele ettevõtmistele.“

„Demograafia ja vananev rahvastik on üks Eesti tõsisemaid väljakutseid. Isamaa on alati väärtustanud perekonda ja perepoliitikat ning rahvastikuministri koha taasloomine annab võimaluse nende valdkondade põhjalikumaks käsitlemiseks. Riina Solmani töö ja panus näitavad, et lastega pered ja rahvastikuga seotud küsimused on tema jaoks olulised ning pereväärtustele tuginevast poliitikast võidab terve Eesti.“

Eilses "Aktuaalses kaameras" rääkis ERR-i poliitikatoimetaja Toomas Sildam, et tema andmetel jagab loodav koalitsioon 15 ministriportfelli, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Sildami andmetel saab Keskerakond peaministri, majandus- ja taristuministri, haridusministri, sotsiaalministri ning riigihalduse ministri koha.