Maailm

Saudi Araabia valitsus alustas taas naisõiguslaste vahistamist (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. aprill 2019 19:56
„Vabadust Loujainile, Azizale ja Imanile!“ Prantslannad protestivad saudi saatkonna ees. Need kolm naist pääsesid küll vabaks, ent valitsus jätkab naisõiguslaste tagakiusamistFoto: AFP/Scanpix
Saudi Araabia võimud vahistasid vähemalt seitse inimest, nende seas kaks Ameerika kodakonsusega isikut. Vahistatutel on seosed erinevate naiste õiguste liikumiste ja organisatsioonidega.

BBC kirjutab, et kuulu järgi pole tegemist silmapaistvate või kuulsate naisõiguslastega, vaid blogijate ja kirjutajatega, kes on oma teostes või kirjutistes pelgalt maininud Saudi ühiskonna võimalikke reforme. Kõigil seitsmel kehtib juba alates veebruarist riigist lahkumise keeld. Kaks vahistatud isikut omavad topeltkodakonsust, olles ühtlasi ka Ameerika Ühendriikide kodanikud. Seitsmest kuus on mehed. Ainus vahistatud naisterahvas on pereliikmete kinnitusel lapseootel.

BBC kirjutab, et eelmisel nädalal vabastasid saudid vanglast kolm naisterahvast, kelle üle toimus märtsis kohtuprotsess, milles arutati kokku kümne naiste õiguste eest sõna võtnud inimese juhtumeid. 36 riiki nõudsid kohtuprotsessi järel ÜRO Inimõiguste Nõukogus naisõiguslaste tagakiusamise lõpetamist. Nende seas kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, sh Eesti. Saudi valitsus mõistis riikide ühisavalduse hukka.

Aprillis vahistatud seitsme inimese juhtumeid pole Saudi võimud pidanud vajalikuks kommenteerida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee