Poliitika

Eesti Inimõiguste Keskus pärast Henn Põlluaasa sõnavõttu „Esimeses stuudios“: inimõigusorganisatsioonide ründamine on enesele jalga tulistamine (50)

Toimetas Hindrek Pärg, 5. aprill 2019 18:37
Henn PõlluaasFoto: Martin Ahven
Eesti Inimõiguste Keskus (EIK) kirjutas enda sotsiaalmeediapostituses, et ETV saates "Esimene stuudio" esinenud Henn Põlluaas esitas valeinfot ning lisas, et inimõigusorganisatsiooni ründamine on enesele jalga tulistamine. 

EKRE ridadesse kuuluv Põlluaas väitis telesaates, et inimõiguste keskus toetab pagulasi, mille tõttu tuleks selle rahastamise vajadust kaaluda. "Nad sellest toituvad ja aitavad nendel Eesti riigi vastu kohut käia. Kui me vaatame, kust need rahad tulevad, siis hasartmängu nõukogust ja mitmelt poolt mujalt, millel üldse mingit põhikirjalist õigust ei ole selliseid ühinguid toetada. Kuna need on siiamaani olnud sotside haldusalas, siis seal võib tõepoolest sellist korruptsiooni hõngu tunda," vahendas ERRi uudisteportaal Põlluaasa sõnu. 

Samal teemal

Eesti Inimõiguste Keskus lükkas Põlluaasa väite ümber, sõnades enda Facebooki lehel, et nende missiooniks on kaitsta kõigi inimõigusi Eestis. "Selle saavutamiseks teeme ühe osana oma tegevusest koostööd ÜRO Pagulasametiga, et aidata tagada kvaliteetset ja kiiret varjupaigamenetlust. Nii saavad varjupaiga need, kes seda tegelikult väärivad. Seda tööd ei rahasta Eesti riik erinevalt ETV saates väidetule, kuigi võiks," seisis avalduses.

"Me ei ole opositsioonierakond. Teeme nii hästi kui oskame sadade inimeste rahalise ja vabatahtliku panuse toel oma igapäevast tööd Eesti põhiseaduse ja universaalsete inimõigusnormide kaitsel. Inimõigusorganisatsiooni ründamine on enesele jalga tulistamine, sest inimõigused kaitsevad meie kõigi vabadusi ja võimalusi."

Samas selgub Inimõiguste keskuse 2017. aasta majandusaasta aruandest, et 48% rahastusest tuleb keskusele Hasartmängumaksu nõukogust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee