Lauri HussarFoto: Teet Malsroos
Toimetas Hindrek Pärg 5. aprill 2019 17:13
Eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel osaleb Eesti 200 täisnimekirjaga. Erakonna esinumber on Lauri Hussar, talle järgnevad partei esimees Kristina Kallas ja endine kaitseminister Margus Tsahkna. 

Erakonna põhiloosung “Eesti on eriline!” keskendub Eesti võimalusele anda Euroopale eeskuju oma rahvuslike väärtuste hoidmisel, julgeoleku tagamisel ning bürokraatia ja ülereguleerimise vähendamisel.

“Eesti on eriline. Ta on väike ime, mis sündis asukoha ja paljude muude asjaolude kiuste tänu Eesti rahva pingutusele. Meil on, mida Euroopas eest vedada. Me viime rohkem Eestit Euroopasse. Me võitleme e-Euroopa, maailma tipptasemel teadus- ja arendustegevusega, heade ühenduste ja tugeva majandusega Euroopa ning kliimamuutuste ja keskkonnaprobleemidega tegeleva Euroopa eest,” sõnas erakonna esimees Kristina Kallas pressiteate vahendusel.

Nimekirja esinumbri Lauri Hussari hinnangul valitseb Euroopas väärtuste kriis, mis võib viia Euroopa Liidu lagunemiseni. “Eesti 200 ei ole poliitkorrektne, me räägime ausalt Euroopa tulevikust. Eesti on Euroopas uuenduste ja tarkade lahenduste lipulaev. Eesti ei tohi saata Euroopa Parlamenti vihkamist õhutavaid populiste,” sõnas Hussar. “Euroopas on vihkav natsionalism ja patriootlik rahvuslus segamini nagu pudru ja kapsad. Me ei ole nõus, et populismi vastu võitlemise sildi all rahvuslust hukka mõistetakse."

Eesti 200 hinnangul peab Euroopa Liit kindlalt kaitsma oma piire ebaseadusliku sisserände, agressioonide ja küberrünnakute eest. "Turvalisus on meie põhiõigus ja Euroopa Liit on selle garantii. Kui laseme populistidel Euroopa Liitu tükkhaaval laiali lammutada, oleme taas üksi. Me ei tohi olla sinisilmsed,” märkis endine kaitseminister ja praegu Eesti 200 juhatuse liige Margus Tsahkna.

Samuti kandideerivad Eesti 200 Euroopa Parlamendi valimistel äsjastel Riigikogu valimistel korraliku häältesaagi võtnud Eesti 200 aseesimees Liina Normet, endine Põlva maavanem Igor Taro, Skytte poliitikauuringute instituudi juht Kristiina Tõnnisson ja ettevõtja Marek Reinaas. Uute nimedena lisanduvad Eesti 200 meeskonda Euroopa Liidu asjatundja, Euroopa E-kaubanduse liidu tegevjuht Triin Saag ning Eesti toidu päritolumärgistuse eest võitlev Kagu-Eesti põllumees Kaupo Kutsar.

Eesti 200 nimekiri Euroopa Parlamendi valimistele esitatakse niisuguses järjestuses: Lauri Hussar, Kristina Kallas, Margus Tsahkna, Liina Normet, Igor Taro, Triin Saag, Kaupo Kutsar, Kristiina Tõnnisson ja Marek Reinaas.

“Me läheme vastu kampaaniale suure energia, värskuse ja null euro suuruse reklaamieelarvega. Arvestades tänast poliitilist lõhestatust Eestis, kus kogu olemasolev poliitiline süsteem on kokku jooksnud veel enne, kui uus Riigikogu koosseis on saanud tööle hakata, on selge, et olemasolevad jõud siit sellest kinnivajunud soomülkast välja ei rabele.

Nii nagu enne eelmisi Riigikogu valimisi, on nüüd ehk rohkemgi selge vajadus uue värske jõu järele nii Eesti poliitikas kui Euroopas tervikuna,” sõnas Eesti 200 esimees Kristina Kallas.