Nädala TOP

Top | Staarriigikogulane Ruuben (6)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 5. aprill 2019, 18:28
Foto: Martin Ahven
Riigikogu uue koosseisu tippsündmuseks kujunes mitte värske poliitilise koosluse kogunemine, mitte ka presidendi avakõne ega ka võimuliidu häälte vettpidavust kinnitanud riigikogu esimehe valimine, vaid hoopis Ruuben Kaalepi salapärase käemärgi tähenduse tuvastamine, milles enamik tippanalüütikuid valgete ülemvõimu rassistliku tähenduse hoobilt ära tundis. 

Putinile külla

Kuigi senise põhjal võib jääda mulje, et Eesti president kutsus end ise Venemaale külla, oletavad analüütikud, et saatkonna järjekordse remondi lõpetamine võib olla pelgalt ettekääne Moskvasse minekuks, sest lihtsalt lobisemise eest enamasti palka ei maksta. Juulilepete taolisi üllatusi ehk enam tulla ei saa, aga idanaabrit ei maksa alahinnata. 

Raimond aknaalune

Riigikogu ei jõudnud õieti veel kogunedagi, kui juba esimene aknaalunegi välja ilmus – EKRE võimule toomisest viimase piirini viidud Raimond Kaljulaid astus välja Keskerakonnast. Üksikuna europarlamenti valimise korral saaks ülejooksik erakonna seisukohalt põhjendamatult hea palga peale, Keskerakond võidaks aga tema asendusliikme riigikogu tulekuga ühe koha tagasi.

EKRE lühike pink

EKRE lühike pink annab alust spekulatsioonideks, kuivõrd ohjatav ja töövõimeline on suures osas tundmatuist uusliikmeist koosnev fraktsioon olukorras, kui Põlluaas kerkis spiikriks ning Helmed ja Madison lähevad kas ministreiks või europarlamenti.

Klaaslaeta linnapea

Taavi Aasa taandumine valitsusse ja Mihhail Kõlvarti tõus Tallinna linnapeaks toob kaasa olukorra, kus pärast terve sajandi kestnud Eesti päritolu linnajuhtide valitsemist asub nende järel ametisse Kasahstanist pärit Korea juurtega venekeelne poliitik. Mis tõestaks veel paremini, et klaaslage Eesti poliitikas enam ei eksisteeri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee